Antykoncepcja: antykoncepcja długotrwała – wkładki hormonalne

Antykoncepcja długotrwała to rozwiązanie dla kobiet aktywnych seksualnie, które nie planują w najbliższej przyszłości mieć dzieci. Metody antykoncepcji długoterminowej są bardzo komfortowe i skuteczne. Podpowiadamy, jakie są zalecane metody antykoncepcji długotrwałej.

Czym charakteryzuje się antykoncepcja długoterminowa?

Antykoncepcja długoterminowa zapewnia skuteczną ochronę przed nieplanowaną ciążą, a dodatkowo wygodę – nie trzeba pamiętać o tabletkach antykoncepcyjnych, comiesięcznych wizytach u lekarza, i można cieszyć się z seksu. Taka antykoncepcja polecana jest przede wszystkim tym paniom, które są aktywne seksualnie, a więc są w stałych związkach lub też często spotykają się z nowymi partnerami. Coraz więcej kobiet decyduje się na antykoncepcję długotrwałą, ponieważ takie metody są proste i wygodne, a dodatkowo są skuteczniejsze niż tabletki antykoncepcyjne (zapomnienie o jednej kapsułce może nieść ze sobą poważne konsekwencje). Warto także wiedzieć o tym, że antykoncepcja długotrwała jest odwracalna, a więc w sytuacji, gdy kobieta zapragnie dziecka, możliwe jest zajście w ciążę.

Metody antykoncepcji długotrwałej

Istnieje wiele metod antykoncepcji długotrwałej, a wśród trzech najpopularniejszych można wyróżnić wkładki hormonalne, wkładki w kształcie kuli IUB oraz implant podskórny z gestagenem. Warto wejść na stronę http://femimea.pl/ i zdecydować się na jedną z metod antykoncepcji długotrwałej.

Wkładki hormonalne

Wkładka hormonalna uznawana jest za jedną z najbardziej skutecznych metod antykoncepcji, na którą decyduje się wiele kobiet. Jest to w pełni odwracalna metoda, która jednocześnie chroni na wiele lat. Wkładka hormonalna wydziela progesteron, czyli hormon żeński, który sprawia, że śluz w szyjce macicy jest bardzo zagęszczony, a to utrudnia plemnikom przedostanie się do komórki jajowej. Dodatkowo wkładka hormonalna powoduje zmiany w obrębie błony śluzowej macicy, co uniemożliwia ciążę. Niektóre wkładki hormonalne sprawiają także, że zatrzymana jest owulacja. W ten sposób zajście w ciążę staje się niemożliwe. Założenie wkładki dodatkowo sprawia, że zdecydowanie zmniejsza się ilość krwi menstruacyjnej, a część pacjentek w ogóle nie miesiączkuje. Warto zaznaczyć, że metoda ta jest skuteczna i bardzo wygodna, nie wymaga częstych wizyt u ginekologa.

Wkładki w kształcie kuli IUB

Wkładka w kształcie kuli IUB to wkładka domaciczna, która wykorzystuje najnowsze osiągnięcia techniczne. Tworzą ją koraliki miedziane na nitce, a po umieszczeniu w macicy wkładka zapamiętuje kształt kuli i chroni przez 5 lat. Taką wkładkę w macicy umieścić może tylko i wyłącznie lekarz ginekolog.

Implant podskórny z gestagenem

Implant podskórny z gestagenem to nowoczesne rozwiązanie i jedna z najbardziej skutecznych metod zapobiegania ciąży. Implant podskórny z gestagenem to bezpieczny sposób, na który decyduje się coraz więcej pań. Taki implant chroni w około 99% przed zajściem w ciążę. Warto jednak zaznaczyć, że implant może powodować pewne skutki uboczne takie jak obniżone libido, wahania nastroju, bóle głowy i brzucha oraz wzrost wagi. Te symptomy pojawiają się tylko u części kobiet. Najczęściej implant wszczepiany jest w wewnętrzną stronę ramienia, a zabieg nie jest bolesny, metoda ta chroni przed zajściem w ciąże przez 3 lata.

Na koniec warto zaznaczyć, że metody antykoncepcji długotrwałej chronią przed niechcianą ciążą, ale nie przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Właśnie dlatego w przypadku nowego partnera tak ważne jest połączenie antykoncepcji długotrwałej z prezerwatywą.

W Centrum Femimea wszyscy lekarze zakładają wkładki domaciczne, są wśród nich zarówno kobiety ( dr Beata Dawiec, dr Michalina Odonicz-Czarnecka) oraz pan doktor Wojciech Homola. Do dyspozycji pacjentek są tam wszelkie obecne na polskim rynku typy wkładek z hormonami, wkładki w kształcie kuli IUB oraz implanty podksórne.

[Głosów: 0 Średnia: 0]
Poprzedni artykułŚwiąteczne oferty w galeriach handlowych
Następny artykułNajważniejsze pojęcia z branży fashion – musisz je znać!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj