Obrączki ślubne nietypowe to rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy naprawdę pragną podkreślić wyjątkowość chwili, jaką jest ślub dwojga ludzi. To jedyny w swoim rodzaju typ biżuterii, który w zamiarze jest przecież symbolem mającym nam towarzyszyć całe życie. Dobrze jest więc, gdy obrączka jest dopasowana do naszych oczekiwań i stylu.

  1. Obrączki ślubne nietypowe – nie tylko złoty krążek.
  2. Secesja biżuteria – finezyjny prezent.

Tradycja wręczania sobie przez nowożeńców obrączek to tysiąclecia. Zwyczaj ten był już praktykowany w starożytnym Rzymie, a sam okrągły kształt obrączki symbolizował nieskończoność i wieczność, co miało się przekładać na związek dwojga ludzi. Poza tym wierzono również, że taki kształt nie pozwala się wedrzeć do życia dwojga ludzi złym mocom. Przez wieki zmieniał się materiał, z którego obrączki były wykonywane, a kolisty kształt pozostał bez zmian. Dziś obrączki ślubne to bardzo szeroki wybór i duża dowolność – obrączki męża i żony mogą się na przykład różnić od siebie albo mogą być nietypowe.

Obrączki ślubne nietypowe – nie tylko złoty krążek

Obrączki ślubne nietypowe to alternatywa dla tak zwanych tradycyjnych obrączek przeważnie wykonanych z różnego rodzaju złota o gładkiej powierzchni, rzadko inkrustowanej kamieniami czy kryształkami. Obrączki ślubne nietypowe odbiegają od takiego wzorca. To bardzo szeroki wybór tego typu biżuterii. Złoty krążek (wykonany ze złota białego lub żółtego) o różnej szerokości w takim wydaniu jest wysadzany na całej swej powierzchni lub jej części różnego rodzaju kamieniami szlachetnymi. Należą do nich: brylanty (białe i czarne), czerwone rubiny, zielone szmaragdy czy niebieskie szafiry. Taka biżuteria jest niezwykle zjawiskowa i niepowtarzalna, tak jak chwila zaślubin. Dzięki pewnemu urozmaiceniu kolorystycznemu można obrączki ślubne nietypowe precyzyjnie dopasować do swoich preferencji dotyczących na przykład ulubionej barwy czy też do pozostałych elementów kreacji ślubnej.

Secesja biżuteria – finezyjny prezent

Secesyjna biżuteria, wśród której znajdują się również pierścionki, to oryginalny pomysł na pierścionek zaręczynowy czy też prezent dla drogiej sercu osoby. Wśród takich pierścionków znajdziemy takie, które zostały wykonane współcześnie, jak i te, za którymi stoi historia, np. pierścionki z okresy Imperium Rosyjskiego. Trzeba przyznać, że ten fakt czyni biżuterię naprawdę oryginalnym i niepowtarzalnym dodatkiem. A czym dokładnie charakteryzuje się opcja secesja biżuteria? To ponadczasowa prostota, klasyka i finezja. Ozdoby nawiązują do tradycji antycznej, można odnaleźć w nich inspiracje sztuką japońską. To także asymetria i płynne faliste linie. Wszystko to sprawia, że takiej biżuterii różnego typu trudno nie zauważyć, a poprzez swoją niestandardowość staje się dopełnieniem czy też wręcz decydującym elementem każdej stylizacji.

Oryginalność w dobie masowej produkcji – także biżuterii – jest w cenie. Dlatego też nieszablonowa, a jednocześnie elegancka, biżuteria pozwoli na wyróżnienie się i podkreślenie wyjątkowości swojej czy drogich nam osób.

[Głosów: 0 Średnia: 0]
Poprzedni artykułZdrowa żywność w eco sklepie
Następny artykułCzy znasz oznaki ubytku słuchu?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj