„Droga do odkrywania własnego piękna to w dużej mierze samoocena i osobista pielęgnacja. Ważne jest nie tylko to, w jaki sposób się odżywiasz i jak dbasz o siebie fizycznie, równie istotne jest to, w jaki sposób siebie traktujesz, czy jesteś dla siebie dobra, czy dbasz o siebie psychicznie. Dlatego powinnaś zakochać się w sobie. Twoja skóra Ci za to podziękuje.” – Katarina Jop

Comfort Zone Zurich by Jop to stworzona dziesięć lat temu przez Polkę, Katarinę Jop klinika medycyny estetycznej w Zurychu. Dla właścicielki, Comfort Zone to też filozofia zrównoważonego piękna, jej recepta na sukces… i na zdrową skórę.

Powszechnie wiadomo, że stan zakochania jest głęboko uwarunkowany procesami biochemicznymi zachodzącymi w ludzkim organizmie, a hormony wytwarzane w chwilach szczęścia mają ogromny wpływ na wygląd i zdrowie naszej skóry. Skóra to nasz największy organ, który za pośrednictwem chemicznych przekaźników odbiera i interpretuje informacje nie tylko pochodzące ze świata zewnętrznego, ale też z ośrodkowego układu nerwowego. Ujawnia drzemiące w nas emocje choćby wtedy, kiedy czerwienimy się „ze złości” albo bledniemy „ze strachu”.

Oto 5 najważniejszych powodów, dla których powinnaś pokochać siebie, a Twoja skóra szybko Ci za to podziękuje

1. LUBISZ SIEBIE = MASZ LEPSZĄ CERĘ

Ludzie, którym dobrze wiedzie się w życiu promienieją szczęściem i doskonale to po nich widać. To dlatego, że osoby szczęśliwsze mają lepszą równowagę hormonalną. I odwrotnie, znaczne pogorszenie stanu cery jest jednym z najczęstszych objawów stresu.

2. JESTEŚ SZCZĘŚLIWA = WOLNIEJ SIĘ STARZEJESZ

Szczęśliwi czasu nie liczą, a zakochani starzeją się wolniej? To dlatego, że kortyzol (hormon stresu) powoduje rozpad i hamuje syntezę kolagenu – budulca skóry. Wyższa samoocena, to lepsze samopoczucie i mniejszy stres, a co za tym idzie mniej zmarszczek.

3. MNIEJ STRESU = ZDROWSZA SKÓRA

Z badań wynika, że nawet do 80 proc. pacjentów klinik dermatologicznych zmaga się z problemami o podłożu psychicznym. Do schorzeń skóry, w których powstawaniu istotną rolę pełnią czynniki psychiczne, należą choćby świąd idiopatyczny, przewlekła pokrzywka czy nadmierne pocenie. Utrzymujący się stres może prowadzić do trądziku, i to niezależnie od wieku. Dlatego Twoja skóra czuje się lepiej i wygląda zdrowiej, kiedy dbasz o swój nastrój, kiedy dobrze się traktujesz i sobie podobasz.

4. ZDROWSZA SKÓRA = LEPSZE SAMOPOCZUCIE

Każdy kosmetolog rozumie interakcję pomiędzy psychologicznymi i biologicznymi aspektami chorób skóry. Są one niemal zawsze źródłem stresu, powodują wstyd i zażenowanie, bywają źródłem stygmatyzacji. Z kolei, kiedy nasza skóra wygląda i czuje się zdrowo, nabieramy pewności siebie, wzrasta nasza samoocena, a my mamy lepsze samopoczucie.

5. DBANIE O SIEBIE = LEPSZY KOMFORT ŻYCIA

Zarówno lekarze, jak i psychologowie są zgodni i coraz częściej zachęcają do zwolnienia tempa i życia w zgodzie z filozofią self care. Stres, szybki tryb życia, codzienne problemy – to wszystko sprawia, że troska o siebie samych schodzi na drugi plan, a to może okazać się zgubne dla zdrowia. Znalezienie osobistej recepty na relaks i wypracowanie własnej strefy komfortu mają ogromny wpływ na naszą wydajność, poczucie szczęścia oraz relacje z innymi. Troska o siebie i właściwa pielęgnacja to lepsza jakość życia.

„Zrozumienie obustronnej zależności pomiędzy stanem psychicznym a chorobami skóry jest podstawą dobrej praktyki kosmetologicznej i dermatologicznej. To dlatego tak ważne jest holistyczne podejście do piękna.”

– Katarina Jop

Katarina Jop to dyplomowany kosmetolog medyczny, certyfikowany beauty

expert, business woman; właścicielka Comfort Zone Zurich by Jop.Comfort Zone Zurich by Katarina Jop

Bertastrasse 15

CH-8003 Zurich

Tel: +41 (0)78 212 37 36

Email: info@comfortzonezurich.ch

www.comfortzonezurich.ch

[Głosów: 0 Średnia: 0]
Poprzedni artykułWszystko, co musisz wiedzieć o mini bondach. Kompletny przewodnik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj