Biohacking to sposób na poprawę samopoczucia i stanu zdrowia. Co trzeba o nim wiedzieć? Jakie metody obejmuje?

Wbrew powszechnemu mniemaniu słowo hacker wcale nie jest synonimem cyberprzestępcy. W prawidłowym kontekście jest ono używane wobec osoby, która dzięki wysokim umiejętnościom informatycznym potrafi odkryć nowe możliwości sprzętu i oprogramowania. Analogiczne znaczenie ma termin biohacking, odnoszący się do umiejętności pozwalających na pełne wykorzystanie potencjału ludzkiego organizmu. Jak mogą one pomoc ci stać się zdrowszym i bardziej produktywnym? Tego dowiesz się z naszego nowego artykułu.

Biohacking – na czym polega?

Skuteczność biohackingu wynika z założenia, że ludzki organizm jest rodzajem maszyny, którą odpowiednimi metodami można programować, dostosowując do działania w określonych warunkach. Jedną z tych metod może być np. zmiana diety, wprowadzenie nowych nawyków lub eliminację negatywnych czynników. Korzyści płynące z biohackingu są bardzo zróżnicowane i obejmują między innymi poprawę stanu zdrowia, zwiększenie efektywności, podniesienie poziomu energii lub przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej.

Biohacking – przykładowe metody

Biohacking może opierać się na różnych metodach. Większość z nich jest bardzo łatwa do wdrożenia. Zaliczają się do nich m.in.:

  • zimne prysznice: redukują stany zapalne, dodają energii, poprawiają koncentrację i pomagają w spalaniu tkaniu tłuszczowej. Najlepsze efekty przynoszą zaraz po przebudzeniu;
    sauna: ma podobne działanie do zimnych pryszniców bo indukuje ten sam mechanizm termogenezy – z tą różnicą, że za pomocą wysokich temperatur;
  • suplementacja i włączenie do swojej codziennej diety składników wpływających na działanie organizmu (np. tzw. superfoods lub adaptogenów – wiele ciekawych artykułów na ich temat znajdziesz na https://biohacki.pl/);
  • odstawienie smartfona i innych urządzeń emitujących niebieskie światło (np. komputera i telewizora) przed snem. Eliminacja tego czynnika ułatwia zasypianie i sprzyja regeneracji organizmu w trakcie snu.

Zachowując regularność i wsłuchując się w sygnały wysyłane przez swój organizm, szybko zauważysz efekty biohackingu. Ważne jest też ciągłe poszerzanie wiedzy na temat funkcjonowania ciała i umysłu oraz wpływu, jaki mają na niego różne czynniki.

[Głosów: 0 Średnia: 0]
Poprzedni artykułOptyk dla wymagających klientów
Następny artykuł4 orzeźwiające koktajle owocowe z malinami

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj