Karmienie piersią to naturalny sposób na dostarczanie niemowlęciu najważniejszych składników odżywczych, które wspierają jego rozwój. Jak długi jest okres karmienia piersią?

Czym jest laktacja?

Karmienie mlekiem matki jest bardzo dużym wsparciem dziecka, ponieważ mleko matki spełnia wszelkie potrzeby żywieniowe na początku życia maluszka. Na prawidłowy rozwój wpływa również bliskość jaką odczuwa maluch podczas karmienia. 

Podczas rozwoju dziecka w łonie kobiety rozpoczynają się przygotowania pod proces laktacji, który doprowadza do produkcji pokarmu. Po narodzinach, dziecko karmione piersią otrzymuje potrzebne witaminy, minerały, substancje wspierające organizm i jego odporność, a także węglowodany. 

Ile powinna trwać laktacja?

Nie ma ścisłych widełek, które miałyby określić ramy czasowe dla karmienia piersią. Bardzo dużo zależy od matek, predyspozycji oraz samego dziecka, które również „decyduje” kiedy nadejdzie czas całkowitego zaprzestania karmienia piersią. 

Wyłączne karmienie piersią trwa przez około sześć pierwszych miesięcy. Wówczas bardzo ważne są wszelkie elementy dostarczane przez matczyny pokarm. Po tym okresie część kobiet decyduje się nie przerywać karmienia, ale bardzo ważne jest by powoli do diety dziecka dołączać również inne pokarmy i bilansować przyjmowane pożywienie. 

Większość matek karmi dziecko do około roku czasu, warto jest jednak pamiętać, że biologicznie proces może trwać nawet do kilku lat. Istnieją naturalne sposoby, które pomagają przedłużyć produkcję mleka np. częste przystawianie dziecka do piersi, ale bardzo ważne jest nastawienie samej matki oraz jej komfort psychiczny.

W przypadku kiedy kobieta decyduje się zakończyć karmienie piersią następuje około kilkunastodniowy proces wygaszania produkcji pokarmu.

Laktator – pomocny przyrząd każdej matki

Długie karmienie piersią może być uciążliwe i problematyczne dla niektórych kobiet. Niekiedy pojawiają się problemy z niedoborem mleka, jego zbyt dużą ilością lub brakiem dobrego odruchu ssania u dziecka. Z myślą o tych sytuacjach został zaprojektowany laktator, który pomaga karmić piersią. 

Laktator odciąga pokarm poprzez specjalną nasadkę, która została skonstruowana w taki sposób by idealnie przylegać do piersi i dodatkowo ją stymulować. Pracując nie powoduje dyskomfortu, który niekiedy ma miejsce przy bezpośrednim karmieniu piersią. 

Urządzenie występuje w wersji ręcznej oraz elektrycznej. Szybkie i wygodne działanie powoduje, że pokarm może być ściągany w dowolnej chwili i przechowywany do momentu potrzeby dziecka. 

[Głosów: 0 Średnia: 0]
Poprzedni artykułJak prawidłowo malować rzęsy – skuteczny poradnik
Następny artykułMezoterapia igłowa vs. mezoterapia bezigłowa: Porównanie metod dostarczania substancji aktywnych do skóry

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj