Powiększanie piersi własną tkanką tłuszczową, czyli tzw. lipofilling to stosunkowo nowy zabieg pozwalający poprawić wygląd biustu, który stanowi świetną alternatywę dla dosyć inwazyjnego wszczepiania implantów. Coraz większa liczba kobiet decyduje się na przeprowadzenie tego zabiegu, jednak nie tylko z uwagi na poprawę wyglądu swoich piersi, ale również innych problematycznych partii ciała. Na czym jednak polega lipofilling i jakich efektów można się spodziewać po zabiegu?

Jeden zabieg, dwie korzyści

Lipofilling to zabieg umożliwiający powiększanie biustu tkanką tłuszczową, który łączy w sobie tak naprawdę dwie korzyści, dlatego też coraz więcej kobiet decyduje się na jego przeprowadzenie. Możemy go wykonać w wielu gabinetach medycyny estetycznej, takich jak przykładowo Klinika Genesis, mieszcząca się w Krakowie. O jakich korzyściach jednak mowa? Po pierwsze dzięki temu zabiegowi można w widoczny sposób poprawić wygląd swoich piersi poprzez uzupełnienie ich własną tkanką tłuszczową. Po drugie możliwe jest wymodelowanie problematycznych obszarów ciała takich jak brzuch, uda oraz pośladki, ponieważ to właśnie z tych miejsc pobierany jest materiał do zabiegu.

Efekty powiększania piersi własną tkanką tłuszczową w krakowskiej Klinice Genesis

Dla kogo przeznaczony jest zabieg lipofillingu?

Powiększanie piersi własną tkanką tłuszczową to zabieg, który sprawdza się idealnie w szczególności u tych pań, które chciałyby nieznacznie powiększyć swój biust, nie spodziewając się przy tym spektakularnych efektów. Nie jest bowiem możliwe powiększenie piersi własnym tłuszczem o kilka rozmiarów, w tym przypadku wyjściem z sytuacji są jedynie implanty. Wracając jednak do tematu, to wspomniany zabieg lipofillingu przeznaczony jest również dla pań, które z powodu nowotworów przeszły mastektomię, zmagają się z problemem asymetrii pomiędzy swoimi piersiami, a także w wyniku wypadku ich biust uległ zniekształceniu. Powiększanie piersi własną tkanką tłuszczową polecane jest również do przeprowadzenia paniom, które w wyniku karmienia piersią utraciły ich pełny kształt.

Jak należy przygotować się do zabiegu?

Panie, które rozważają poddanie się zabiegowi powiększania piersi własną tkanką tłuszczową, muszą liczyć się z tym, iż zanim dojdzie do zabiegu, konieczne jest przeprowadzenie konsultacji z lekarzem. Specjalista musi bowiem dokładnie zobaczyć piersi, aby stwierdzić, czy zabieg pomoże uporać się z danym problemem, czy będzie skąd pobrać tkankę tłuszczową i czy nie istnieją jakieś przeciwwskazania do jego przeprowadzenia. Przed zabiegiem konieczne jest również wykonanie szeregu badań, wśród których bardzo ważne jest badanie USG, wykluczające rozwój nowotworu piersi.

Konsultacja przed zabiegiem lipofillingu w Klinice Genesis

Jak wygląda zabieg powiększania piersi własnym tłuszczem?

Gdy pacjentka zostanie zakwalifikowana do zabiegu, to w pierwszej kolejności lekarz przystępuje do pobrania tkanki tłuszczowej zlokalizowanej najczęściej na brzuchu, udach lub pośladkach. Po wprowadzeniu znieczulenia ogólnego w tkankę tłuszczową zostaje wstrzyknięty roztwór adrenaliny, lidokainy oraz soli fizjologicznej, który ma na celu zmiękczenie tłuszczu. W następnym kroku na skórze robione są nacięcia, przez które wprowadza się kaniulę, czyli tempo zakończoną igłę służącą do odsysania tłuszczu. Gdy odpowiednia ilość materiału zostanie pobrana, tkanka tłuszczowa poddawana jest procesowi wirowania, który ma na celu oddzielenie obumarłych komórek i wody od pełnowartościowych komórek tłuszczowych. W ostatniej części zabiegu odseparowane komórki tłuszczowe wprowadzone zostają pomiędzy skórę a gruczoł piersiowy, a także do mięśnia piersiowego.

Jakie są najważniejsze zalecenia po zabiegu?

Powiększanie piersi własną tkanką tłuszczową nie wymaga przebywania w klinice czy też w szpitalu po zabiegu, jednak wiąże się z koniecznością przestrzegania pewnych zaleceń. Niezwykle istotne jest to, aby po zabiegu przez minimum 6 tygodni nosić specjalny miękki biustonosz modelujący piersi oraz uciskowe ubranie w miejscu, z którego pobierana była tkanka tłuszczowa. Bardzo ważne jest również to, aby nie spać na brzuchu, nie dźwigać ciężkich przedmiotów, nie korzystać z solarium, sauny i basenu, a także zrezygnować na jakiś czas z uprawiania aktywności fizycznej. W okresie rekonwalescencji pod żadnym pozorem nie należy masować ani gnieść piersi, gdyż może wówczas dojść do przemieszczenia się wszczepionego materiału. Jeśli chodzi o efekty zabiegu, to są one widoczne niemal natychmiast, jednak na pełny efekt należy poczekać ok. 3 miesięcy. W przypadku powiększania piersi własną tkanką tłuszczową należy liczyć się z tym, iż wraz z biegiem czasu wszczepiona tkanka tłuszczowa zacznie się stopniowo wchłaniać, dlatego też konieczne może się okazać kolejne przeprowadzenie zabiegu.

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do zabiegu?

Zabieg powiększania piersi własną tkanką tłuszczową, choć przynosi bardzo dobre efekty wizualne i estetyczne, ponieważ jest w pełni naturalny, jednak nie jest możliwy do przeprowadzenia u każdej kobiety. Wśród głównych przeciwwskazań do wykonania zabiegu można wymienić przede wszystkim zbyt małą ilość tkanki tłuszczowej, która umożliwiłaby przeprowadzenie zabiegu, choroby piersi, przyjmowanie leków rozrzedzających krew, choroby autoimmunologiczne, a także niektóre choroby nerek i wątroby.

[Głosów: 6 Średnia: 3.8]
Poprzedni artykułFondant czekoladowy, czyli idealny deser na jesień!
Następny artykułHerbaty na prezent

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj