Jak stworzyć znakomity make-up, który będzie efektownie się prezentować? Przede wszystkim warto posiadać akcesoria, dzięki którym wykonywanie makijażu stanie się prostsze, bardziej precyzyjne i efektywne w skutkach. Dobrej jakości kosmetyki do makijażu to oczywiście podstawa, o której nie należy zapominać. Nieco mniej wagi przywiązujemy do innych przedmiotów pomocniczych, bez których nasza praca będzie znacznie trudniejsza. Wyróżniamy dwie rzeczy, dzięki którym osiągniemy doskonały efekt makijażowy – to właśnie te detale stanowią tajemnicę makijażystek i makijażystów.

Precyzyjne aplikowanie kosmetyków – pędzle do makijażu

Profesjonalne pędzle do makijażu pozwalają na precyzyjne i w pełni kontrolowane aplikowanie kosmetyków, w tym przede wszystkim podkładu oraz cieni. Jak rozpoznać, że dany pędzel jest wysokiej jakości? Należy zwrócić uwagę na jego włosie – jeśli jest gęste, a poszczególne niteczki nie wypadają, to wówczas mamy do czynienia z całkiem dobrym produktem. Ponadto, warto w swoim arsenale mieć różne rodzaje pędzli – choć ta kwestia jest oczywista w zasadzie dla każdej osoby, która choć raz wykonywała make-up od zera.

W sprzedaży znajdziemy szereg różnych pędzli – z włosiem mieszanym, naturalnym i syntetycznym. Zasadniczą różnicą jest oczywiście ich cena, ale także właściwości produktowe. Niebagatelne znaczenie ma także sposób pozyskiwania włosia w przypadku produktów naturalnych. Warto mieć na względzie fakt, iż mają one przede wszystkim pochodzenie odzwierzęce. Wyjątkiem są pędzle wegańskie, które cechują się porowatością zbliżoną do tej, którą posiadają pędzle wykonane z naturalnego włosia.

pędzle do makijażu

Wyważone lusterko do makijażu bez zniekształceń

Lusterko do makijażu to nieodzowny element wyposażenia każdej toaletki. Jakimi właściwościami powinno się charakteryzować, aby upiększanie wyglądu było sprawniejsze i przyjemniejsze w wykonaniu? Przede wszystkim musi być ono wygodne – bez względu na to czy mowa o lustrze wiszącym, czy też lusterku przenośnym.

Ważną cechą, na którą warto zwrócić uwagę podczas zakupu, jest obecność oświetlenia LED. Lampki przydają się w zasadzie zawsze, ponieważ uzyskanie optymalnego oświetlenia poprzez zastosowanie innego źródła światła jest często problematyczne. Wbudowane lampy niwelują ten problem i sprawiają, że twarz jest bardzo dokładnie doświetlona promieniami – co zaś ułatwia aplikowanie kosmetyków w możliwie precyzyjny sposób. Lusterko do makijażu może posiadać również inne funkcje, np. soczewkę powiększającą. Jest to przydatna opcja, ale nie najważniejsza. Przede wszystkim lustro powinno posiadać płaską taflę, która nie będzie zniekształcać odbicia.

lusterko do makijażu

Jakie akcesoria jeszcze mogą się przydać?

Kosmetyki, pędzle, lusterko. To odłączne trio, bez którego w zasadzie nie da się wykonać perfekcyjnego make-upu. Warto jednak zwrócić uwagę na to, z czego korzystają profesjonaliści – być może jesteśmy w stanie wyposażyć się w coś więcej, dzięki czemu jeszcze sprawniej stworzymy efektowny wizaż. W zestawie makijażowym nie może zabraknąć spiralnych szczotek do rzęs, gąbek blendingowych, pędzli do konturowania czy też bardziej prozaicznych rzeczy, takich jak strugaczki do kredek. Ciekawą inwestycją może być także spray do utrwalania makijażu, który przedłuża jego trwałość. Nie należy rezygnować z innych produktów, w tym także przydatnych do oczyszczania pędzli makijażowych. Muszą być to płyny skuteczne, ale nie wpływające na kondycję włosia pędzli. Wybór konkretnych akcesoriów zależy od Twoich preferencji i stopnia zaawansowania w sztuce makijażu.

[Głosów: 0 Średnia: 0]
Poprzedni artykułZestawy LEGO dla małych inżynierów- jak rozwijać zainteresowania naukowe poprzez klocki
Następny artykułTrendy jesień-zima 2023/24

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj