Piękne, długie rzęsy to marzenie każdej kobiety. Nawet najpiękniejsze i największe oczy nie będą prezentowały się spektakularnie, jeżeli nie będą otoczone wachlarzem grubych, czarnych rzęs. Oczywiście, zawsze z pomocą może przyjść tusz do rzęs. Ich ogromny wybór na rynku może jednak przyprawić o zawrót głowy mniej doświadczonych klientów. Producenci oferują nam maskary wydłużające czy pogrubiające, dostępne są nawet produkty nadające inny, niż czarny, kolor. Jednak nawet najlepszy tusz do rzęs nie sprawi cudów przy bardzo cienkich czy rzadkich rzęsach. Jeżeli komuś zależy na długotrwałym efekcie bez konieczności malowania oczu to najlepszym wyjściem jest zdecydowanie się na przedłużenie rzęs.

Przedłużanie rzęs – rodzaje rzęs i różnice pomiędzy nimi

Przedłużanie rzęs to zabieg prosty, polega na tym, że do każdej naturalnej rzęsy doklejane są pojedyncze włoski lub kępki imitujące rzęsy. Jest więc to czasochłonna i żmudna praca, wymagająca dokładności i doświadczenia.

Aktualnie do wykonania rzęs stosuje się najczęściej dwa rodzaje materiału – mink lub silk. Oba materiały są materiałami syntetycznymi, więc nie musimy obawiać się alergii.

Rzęsy silk to rzęsy wykonane z poliestru imitującego jedwab. Charakteryzują się one satynowym połyskiem i wysoką sprężystością.

Natomiast minki to rzęsy wykonane z nylonu, dzięki czemu są lekko matowe i dzięki swojej budowie są bardziej sztywne i podkręcone niż silki. Dodatkowo mają lepsza przyczepność i są lżejsze.

Długość rzęs

Kolejną różnicą pomiędzy dostępnymi rzęsami to długość. Na rynku można dostać sztuczne rzęsy o długości od 8 mm do 14 mm. Aby uzyskać jak najbardziej naturalny efekt, powinniśmy decydować się na przedłużenie rzęs o 30% długości naszych naturalnych rzęs. Maksymalną długością przedłużania rzęs jest 50% długości rzęs. Nie trzeba jednak decydować się tylko na jedną długość. Można wybrać kilka długości i umieścić krótsze rzęsy przy wewnętrznym kąciku oka, a dłuższe przy zewnętrznym. Ostatnim, ale równie ważnym aspektem sztucznych rzęs jest ich skręt. Dostępne jest kilka rodzajów skrętów sztucznych rzęs oznaczanych literami alfabetu. Najbardziej naturalne są skręty o oznaczeniach B, C oraz D. Dobór skrętu rzęs od tego jak układają się rzęsy naturalne oraz od tego jak głęboko osadzone są oczy.

Jak odpowiednio dobrać rodzaj przedłużanych rzęs?

Przed wybraniem odpowiedniej metody przedłużania rzęs należy najpierw ocenić stan naturalnych rzęs klientki oraz kształt oka. Aby określić skręt rzęs należy przyjrzeć się oczom od boku. Na podstawie kąta nachylenia rzęs jesteśmy w stanie dobrać optymalny skręt doczepianych rzęs. Z reguły najbardziej naturalny efekt uzyskuje się przy skrętach B i C. Są to również najpopularniejsze rzęsy wybierane wśród polskich klientek. Metodą zyskującą na popularności jest również mieszanie skrętów, jednak jest to metoda, która wymaga znacznie większego doświadczenia niż przedłużanie z jednym rodzajem skrętów. Dodatkowo należy pamiętać, że stosując rzęsy o różnych skrętach przy jednej aplikacji, musimy stosować różne długości rzęs. Im większy skręt, tym realnie krótsza rzęsa. Przy wyborze odpowiedniego skrętu kluczowym jest również kształt i budowa oka. Jeżeli klienta posiada głęboko osadzone oczy to dobrym wyborem będą rzęsy o skręcie D, który jest jednym z silniejszym skrętów dostępnym na rynku. Jeżeli jednak mamy do czynienia z okiem zarówno głęboko osadzonym, jak i małym, to wtedy lepiej zdecydować się na skręt typu J. Sprawdzi się on również u klientek z prostymi rzęsami, takimi które odporne są podkręcanie.

Przedłużanie rzęs to aktualnie jeden z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych. Zabieg przedłużania rzęs wykonany przez profesjonalistę potrafi nie tylko podkreślić rzęsy, ale również zmienić kształt oka poprzez optyczne otworzenie go czy zlikwidowanie opadającej powieki. Aby jednak stylista rzęs mógł zawsze dostarczyć usługi na jak najwyższym poziomie, powinien mieć w swoim asortymencie szeroki wachlarz sztucznych rzęs. Jest to niezbędne, aby mógł dostarczyć usługi skrojone na potrzeby wszystkich klientek. Dlatego warto korzystać z usług firm specjalizujących się w profesjonalnych produktach do przedłużania rzęs takich jak Wonder Lashes. W asortymencie Wonder Lashes znajdziemy nie tylko szeroko wybór rzęs, ale również wszystkie inne akcesoria niezbędne przy zabiegu przedłużania, w tym kleje do rzęs czy produkty do dezynfekcji.

Sprawdź również: stylowymag.pl/jak-myc-sztuczne-rzesy-42529

[Głosów: 0 Średnia: 0]
Poprzedni artykułIdealna herbata na zimowe wieczory o smaku wiśni w rumie
Następny artykułMarzysz o długich paznokciach? Wypróbuj te sposoby!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj