Wisząca huśtawka domowa staje się coraz modniejsza, nie tylko w aranżacji pokoi dziecięcych, ale także dla dorosłych. My jednak skupimy się na zabawce przeznaczonej dla najmłodszych. Jej wybór wcale nie musi być taki prosty, ponieważ należy zwrócić uwagę na wiele czynników. Przede wszystkim bardzo istotne jest to, jaki to ma być rodzaj huśtawki, z jakiego materiału i gdzie ma się znajdować. Powinna ona być także dopasowana do wieku dziecka, ponieważ w dużej mierze rzutuje to na jego bezpieczeństwo. Jak więc wybrać idealną wiszącą huśtawkę domową?

Jaka powinna być huśtawka domowa dla dziecka?

Wisząca huśtawka domowa powinna być przede wszystkim bezpieczna. Nie ma znaczenia, czy będzie z niej korzystać starszak, czy dwuletnie dziecko. Co znaczy bezpieczna? Głównie chodzi tutaj o to, aby posiadała stosowne certyfikaty, które nadawane są zabawkom spełniającym rygorystyczne normy. Równie istotny jest sposób mocowania zabawki, ponieważ źle przytwierdzona może się zerwać. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór huśtawki domowej z własnym stelażem, jednak potrzebują one najwięcej miejsca, a tego w większości mieszkań brakuje.

(Wisząca huśtawka domowa – https://misioohandmade.pl/hustawki-domowe-dzieciece/)

Wybór gadżetu zależy od wielu czynników, także od tego, jak się prezentuje. Najtańsze i najprostsze są huśtawki wiszące domowe kubełkowe, wykonane z tworzywa sztucznego i zawieszane na framudze. Biorąc jednak pod uwagę jej właściwości, jest ona przeznaczona dla najmłodszych dzieci. W przypadku starszaków lepiej jest wybrać model mocowany do sufitu na mocne i wytrzymałe kołki. Dobra huśtawka musi być także funkcjonalna. Najprostsze egzemplarze zazwyczaj starczą na jeden lub dwa sezony. Zdecydowanie lepiej jest wybrać takie, które będą oferowały więcej możliwości. Spośród nich można wybrać huśtawki w kształcie namiotu, czy bocianiego gniazda.

Jakie są rodzaje huśtawek domowych?

Wiszące huśtawki domowe można podzielić głównie ze względu na ich konstrukcję, ale również istotny jest materiał, z jakiego zostały wykonane. Największy dylemat rodzice mają podczas wyboru między modelami plastikowymi a drewnianymi. Pierwsze z nich są z pewnością tańsze, ale nie mają zbyt wysokiej wartości nominalnego obciążenia. Drewniane huśtawki są nieco droższe, a także solidniejsze i przeznaczone dla starszaków.

Plastik nie charakteryzuje się zbyt dużą wytrzymałością, toteż rzadziej jest wybierany. Konstrukcje tego typu przeznaczone są głównie dla niemowlaków, często też mogą służyć jako kołyski. Huśtawki plastikowe mają zazwyczaj siedzisko wykonane z tworzywa sztucznego, natomiast całość podwieszana jest na mocne liny. Zabawki drewniane to zdecydowanie najlepsza opcja. Wytrzymałość, design i bezpieczeństwo, jakie gwarantują, jest na najwyższym poziomie. Zazwyczaj podwiesza się je na sznur, ale może to być także łańcuch, który jest jeszcze wytrzymalszy niż lina. Należy jednak pamiętać, że bez względu na rodzaj huśtawki koniecznie trzeba ją okresowo sprawdzać, czy aby nic się z nią nie dzieje, nie pojawiają się żadne pęknięcia lub przetarcia mocowania.

Jak zamontować zabawkę, aby była bezpieczna?

Montaż wiszącej huśtawki domowej nie jest skomplikowany. Najczęściej w zestawie znajdują się specjalne kołki, które należy umieścić w suficie. Do tego dołączana jest lina lub łańcuch, który razem z siedziskiem tworzy całą konstrukcję. W zależności od wybranego modelu siedzisko może być obudowane lub nie. Te pierwsze polecane są szczególnie w przypadku najmłodszych dzieci. Montaż samej huśtawki jest prosty i zabiera mało czasu, ale trzeba pamiętać, aby kołki i uchwyty przytwierdzić solidnie.

[Głosów: 0 Średnia: 0]
Poprzedni artykułTop 5 najlepszych perfum dla chłopaka!
Następny artykułFloating to idealny prezent na każdą okazję!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj