Jak wskazują ostatnie badania młodzi ludzie wolą inwestować pieniądze w doświadczenia, niż w towary. Stawiają na przeżycia, które wniosą do ich życia realną wartość, a nie tylko zbierający się na szafce kurz. Dotyczy to głównie millenialsów, a więc osób urodzonych między rokiem 1980 a 2000, jednak nie tylko! Za sprawą coraz większej świadomości ekologicznej i coraz popularniejszej filozofii “less waste” również osoby z pozostałych grup wiekowych zaczynają stawiać na przeżycia!

Floating – przeżycie warte przeżycia!

Dlaczego to właśnie voucher na floating warto podarować bliskiej osobie w prezencie? Ponieważ to świetny sposób na powiedzenie: “Zależy mi na Tobie – na Twoim zdrowiu fizycznym i psychicznym. Uważam, że zasługujesz na relaks!”.

Sesja floatingu polega na ograniczeniu dochodzących do człowieka bodźców, tym samym pozwalając na niezwykle głęboki odpoczynek. By to osiągnąć wchodzi się do specjalnego basenu floatingowego, która redukuje aż do ok. 90% docierających z zewnątrz bodźców – w tym dźwięk, światło oraz siłę grawitacji. W relaksujący stan porównywalny z nieważkością wprowadza się poprzez ułożenie się na wodzie i pozwolenie sobie na swobodne unoszenie się. Woda w basenie floatingowym ma bardzo wysoki stopień zasolenia, dzięki czemu można unosić się na jej powierzchni nie angażując żadnych mięśni. Dodatkowo woda ma temperaturę zewnętrznej powierzchni skóry (34,8 – 35,2), dzięki czemu osoba przebywająca w komorze ma uczucie rozpływania się i wręcz nie czuje znajdującej się wokół wody.

Floating – dla kogo?

Odpowiedź na to pytanie brzmi: niemal dla każdego! Natomiast szczególnie tego typu doświadczenie polecane jest:

  • sportowcom
  • osobom cierpiącym na chroniczne bóle
  • kobietom w ciąży (poza 1 trymestrem – wtedy floating jest niewskazany!)
  • osobom zmagającym się ze stresem

Floating polecany jest również dla osób, które są po prostu ciekawe nowych doświadczeń! Jest to wyjątkowe przeżycie, nieporównywalne z niczym innym. Nie tylko pozwala się wyciszyć, ale także daje możliwość pobycia ze sobą i swoimi myślami – coś co w obecnych czasach jest towarem niemal deficytowym mówi specjalista od floatingu we wrocławskim salonie Magia Dla Ciała.

Koniecznie należy wspomnieć także, o wpływie floatingu na wygląd. Po sesji floatingowej naskórek jest złuszczony, a skóra oczyszczona i jędrniejsza. Dodatkowo siarczan magnezu, który znajduje się w wodzie kojąco wpływa na skórę, zmniejszając trądzik i przyspieszając gojenie się ran. Podczas sesji floatingowej korzystają także włosy i paznokcie, które zostają nawilżone i wzmocnione.

Floating – doświadczenie, które się mnoży, gdy się je dzieli!

Podróżujący dzielą się na tych, którzy wolą zwiedzać świat solo i tych, którzy potrzebują towarzystwa, by czerpać radość ze zwiedzania. Podobnie jest z innymi doświadczeniami. Często właśnie z tego powodu ludzie nie wybierają voucherów jako prezenty, ponieważ “przecież on/ona sam/sama nie pójdzie”. Na szczęście istnieją miejsca, gdzie jest możliwy floating we dwoje! Będzie to więc nie tylko świetny pomysł dla przyjaciółki, która będzie mogła zabrać ze sobą swoje +1, ale także na rocznicę ślubu rodziców, czy ślub zaprzyjaźnionej pary!

[Głosów: 0 Średnia: 0]
Poprzedni artykułWisząca huśtawka domowa, z jakiego materiału wybrać?
Następny artykułAparat słuchowy. Jak wybrać najlepszy?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj