Rozwój dziecka można wspierać na wiele sposobów. Najbardziej skuteczną metodą jest nauka poprzez zabawę. Służą temu m.in. odpowiednio dobrane zabawki. Wśród nich znajdują się zabawkowe instrumenty muzyczne. Jakie mają zalety i czym się kierować przy ich wyborze?

Dlaczego warto kupować dzieciom zabawkowe instrumenty?

Jak wyjaśniają doradcy ze sklepu Mamissima, inwestycja w zabawki w formie muzycznych instrumentów jest strzałem w dziesiątkę z paru ważnych powodów. Dziecko otoczone jest różnego rodzaju dźwiękami już od pierwszych chwil życia. Jego rozwój słuchowy ma niezwykle duże znaczenie w kontekście ogólnego rozwoju. Taka aktywność rozwija wyobraźnię, poczucie estetyki oraz kreatywne myślenie, a także aktywuje strefy mózgu odpowiadające m.in. za koncentrację i cierpliwość.  Poza tym kupując instrumenty dla dzieci, rodzice zapewniają maluchom po prostu świetną zabawę. Możliwość samodzielnego tworzenia dźwięków to dla milusińskich niesamowita frajda.

Jak wybierać instrumenty zabawkowe dla dzieci?

Współczesny rynek oferuje bardzo szeroki wybór, jeżeli chodzi o przeznaczone specjalnie dla najmłodszych instrumenty muzyczne. Zabawki tego rodzaju muszą być przede wszystkim bezpieczne. Istotne jest zatem to, aby były wykonane z przyjaznych dla dziecka materiałów, posiadały odpowiedni kształt, a przede wszystkim były dopasowane do wieku pociechy. W tym względzie najlepiej kierować się zaleceniami producenta oraz znajomością własnego dziecka i poziomu jego rozwoju. Przykładowo dla rocznego dziecka znakomitą propozycją jest bębenek. W przypadku dwulatka można już pokusić się o nieco szerszą gamę instrumentów i wziąć pod uwagę m.in. cymbałki, tamburyn lub zabawki elektroniczne takie jak gitara, pianino czy perkusja. Im starsze dziecko, tym większe są oczywiście jego możliwości i coraz lepsze umiejętności. Po osiągnięciu przez malucha trzeciego roku życia można pokusić się o kupienie mu np. skrzypiec albo bębenków. Jeżeli dziecko przejawia długotrwałe zainteresowanie muzyką, warto podjąć działania mające na celu pielęgnowanie talentu.

[Głosów: 0 Średnia: 0]
Poprzedni artykułButy dziecięce – jakie wybrać?
Następny artykułJak wyczyścić srebrne kolczyki?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj