Wśród elementów aranżacji wnętrza są takie, które bez wątpienia warto kupić w sklepie internetowym. Czy należą do nich meble? Postaramy się przekonać Was, że tak właśnie jest. Wybór mebli w internecie jest bardziej przemyślany, zakupom towarzyszy większa wiedza na temat produktu oraz są dokonywane bez presji sprzedawcy. Przyjrzyjmy się zatem zaletom kupowania mebli w Internecie.

Zakup sofy, krzeseł czy stołu to zwykle trudne zadanie. Szeroka oferta sklepów stacjonarnych oraz internetowych paradoksalnie nie ułatwia tego zadania. Są osoby, które bez dotknięcia, obejrzenia czy powąchania mebla nie zdecydują się na zakup. Nie zawsze jednak zakupy w salonie stacjonarnym okazują się dobrym rozwiązaniem. Poniżej zaprezentujemy Wam, dlaczego częściej jesteśmy bardziej zadowoleni z zakupów, gdy dokonamy ich online.

Większa wiedza na temat produktu

Brzmi to może kontrowersyjnie, jednak kupując meble przez internet mamy na ich temat zdecydowanie większą wiedzę. Czytamy opisy produktu, wiemy jakie mają wymiary, z czego są zrobione, gdzie wyprodukowane, do jakich wnętrz pasują i wiele innych szczegółów. Czy taką wiedzę zdobędziemy w salonie meblowym? Czy sprzedawca znajdzie dla nas wystarczającą ilość czasu i czy na pewno będzie kompetentny? Z pewnością nie we wszystkich, a zwłaszcza gdy w kolejce do uzyskania informacji u sprzedawcy czeka kilka osób.

Bardziej przemyślane zakupy

W Internecie porównujemy kilka mebli jednocześnie na ekranie monitora czy smartfona. W sklepach stacjonarnych trudno o takie zestawienie, zwłaszcza gdy 2 czy 3 podobające się nam stoły znajdują się w innych miejscach. W Internecie w wygodny sposób otwieramy sobie kilka zakładek i wiemy wszystko o produktach, przeglądamy zdjęcia i spokojnie możemy decydować. W trzecim odwiedzonym salonie meblowym 1 dnia najczęściej „głupiejemy”. Wracamy zmęczeni do domu i sami nie wiemy, na które meble się zdecydować.

Brak sugestii ze strony sprzedawcy

Ile razy zdarzyło się Wam wrócić ze sklepu stacjonarnego z myślą, że sprzedawca „naciągnął” Was na coś, co właściwie się Wam nie podoba? Nie ma tajemnic, że każdy sprzedawca ma w swoim sklepie produkty, z których ma wyższy zarobek. Może zatem stosować handlową sugestię, niekoniecznie dla Twojego dobra. W sklepie internetowym kupujesz meble bez tego czynnika. Możesz spokojnie się zastanowić, napisać e-maila do sprzedawcy, ale nie ma czynnika presji zakupowej.

Większy wybór

Powierzchnie sklepowe nie są nieograniczone jeśli chodzi o wielkość. Z tego powodu na wystawie sklepowej nie może znaleźć się tyle mebli co w ofercie internetowej. Bardzo często słyszymy od sprzedawcy, że „są też inne modele, ale w sklepie internetowym albo katalogu”. Oznacza to w praktyce, że bardzo często po wejściu na sklep online z meblami mamy do wyboru nawet kilkukrotnie większy wybór.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Mówi się, że czas to pieniądz. Ale rozdzielmy na chwilę te 2 aspekty. Kupując meble online oszczędzamy przede wszystkim czas. Zakup sofy czy stołu do salonu oznacza w praktyce kilka dni jeżdżenia po salonach meblowych. I to w optymistycznej wersji. Przemieszczanie się z jednego salonu do drugiego bez wątpienia zajmuje bardzo dużo czasu. Czy oszczędzamy również pieniądze? Zwykle oferty w sklepach internetowych są nieco niższe niż w stacjonarnych. Biorąc pod uwagę, że w obu przypadkach mamy w 95% do czynienia z płatną dostawą, można w dużym uproszczeniu również stwierdzić, że kupując w sklepie internetowym z meblami zaoszczędzimy nie tylko czas, ale i pieniądze. I to nie licząc paliwa zużytego podczas odwiedzania salonów meblowych.

Bezpieczne zakupy

Zakupy w sklepie internetowym z meblami są w pełni bezpieczne, jeśli trzymamy się kilku prostych zasad. Sprawdź czy sklep posiada regulamin, czy prezentuje dane teleadresowe, sprawdź NIP firmy do której należy sklep online. Dobry sklep internetowy dbający o bezpieczne zakupy ma wdrożony również certyfikat SSL (https) – jeśli wchodzisz na sklep i dostajesz informacje, że strona nie jest bezpieczna, to lepiej nie kupować w nim.

[Głosów: 0 Średnia: 0]
Poprzedni artykułLifting twarzy bez skalpela – najlepsze zabiegi odmładzające
Następny artykułKryteria wyboru odżywki do włosów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj