Decydując się na zakup jakiegokolwiek urządzenia dla siebie bierzemy po uwagę różne kryteria. Jeśli chodzi o aparaty słuchowe, to cena nie powinna być jednym z nich. Dlaczego?

Aparat słuchowy jest urządzeniem medycznym wpisanym na listę urządzeń refundowanych przez narodowy fundusz zdrowia. Każdej osobie dorosłej po 26. roku życia przysługują dwa takie aparaty, raz na 5 lat, o ile ubytek słuchu jest wyższy, niż 40 dB HL. Wobec tej informacji dla osoby zastanawiającej się nad zakupem aparatu słuchowego cena nie powinna być kluczowym kryterium wyboru.

W Internecie, głównie na portalach aukcyjnych można znaleźć tanie i kiepskie urządzenia w cenie do 200 złotych. Dlaczego nie należy decydować się na ich zakup? Oto powody:

 • są zwykle wykonane z materiałów kiepskiej jakości więc są awaryjne;
 • nie mamy pewności czy komponenty użyte w procesie produkcji są na tyle biokompatybilne, by nie uczulać i nie podrażniać skóry;
 • redukcja szumów otoczenia może być istotnie niewystarczająca przez co aparat słuchowy będzie niepraktyczny lub nawet bezużyteczny.

Mając na uwadze możliwość uzyskania refundacji, warto sprawić sobie aparat słuchowy klasy premium. Takie urządzenie towarzyszyć nam będzie na co dzień. Komfort użytkowania i jakość powinny być najważniejsze. Wszystkiego o apatarach słuchowych dowiesz u protetyków słuchu, ale też na stronie Geers.pl, to tam specjaliści dzielią się swoją fachową wiedzą w dziedzinie słuchu.

Aparat słuchowy – cena urządzeń dobrej jakości

Przedział cenowy dla aparatów słuchowych to od 1000zł do nawet 8000 zł dla urządzeń najwyższej klasy. Dlaczego aż tyle? Narząd słuchu nie jest wykorzystywany przez człowieka tylko w komunikacji werbalnej. Jego bardzo ważna funkcja jest również lokalizowanie źródła dźwięku, co może być kluczowe dla naszego bezpieczeństwa, zwłaszcza w sytuacjach związanych z ruchem drogowym. Korekta słuchu obejmuje również redukcję szumów otoczenia. Oto czym charakteryzuje się dobre urządzenie:

 • może być sterowane z aplikacji na smartfona lub niewielkiego pilota;
 • pozwala na lokalizacje źródła dźwięku nie tylko z prawej lub lewej strony ale przede wszystkim jeśli źródło dźwięku znajduje się za plecami;
 • pozwala na swobodną rozmowę przez telefon;
 • pozwala na swobodną rozmowę nawet w dużej grupie osób i w dużym pomieszczeniu;
 • redukuje szumy otoczenia, w tym szum wiatru;
 • automatycznie dostosowuje się do warunków otoczenia.

Korzystanie z wysokiej jakości aparatu słuchowego ma ogromny wpływ na komfort życia pacjenta. Kupując tani i kiepski aparat słuchowy cena jego użytkowania może z czasem znacznie wzrosnąć z uwagi na konieczność częstego serwisowania lub nawet konieczność zakupu kolejnego urządzenia, bowiem tani zwyczajnie się nie sprawdzi. Ubytek słuchu znacznie utrudnia funkcjonowanie pacjenta w społeczeństwie opartym na komunikacji. Przed dokonaniem zakupu należy koniecznie odwiedzić protetyka słuchu który pomoże dostosować najodpowiedniejsze urządzenie lub urządzenia w przypadku obustronnego ubytku słuchu. Do wyboru mamy różne modele które producenci dzielą ze względu na umiejscowienie mikrofonu:

 • ze słuchawką w kanale (RIC);
 • aparaty zauszne (BTE);
 • aparaty wewnątrzuszne (ITE).

O wyborze najodpowiedniejszego modelu zdecyduje specjalista, czyli protetyk słuchu. Najważniejsze to nosić dobrze dobrane aparaty słuchowe. Cena w tym wypadku idzie w parze z jakością.

[Głosów: 0 Średnia: 0]
Poprzedni artykułFloating to idealny prezent na każdą okazję!
Następny artykułWykorzystanie fal radiowych w kosmetologii

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj