Korzystając ze szczoteczki sonicznej, musimy także pamiętać o prawidłowej pielęgnacji urządzenia, aby mogło nam służyć przez jak najdłuższy czas. Poza tym bardzo ważnym elementem utrzymania swoich zębów w zdrowiu jest regularne wymienianie końcówek szczoteczki sonicznej. Jak często należy tego dokonywać? Podpowiemy Ci w naszym artykule.

Szczoteczka soniczna – dla kogo jest odpowiednia?

Szczoteczka soniczna do zębów do doskonały wybór zarówno dla osób dorosłych, jak i dzieci. Jest ona bezpieczna w użytkowaniu i zapewnia lepsze czyszczenie zębów niż manualna szczoteczka. Dzięki niej możliwe jest usuwanie nie tylko bakterii, ale także osadu nazębnego. Pielęgnuje ona także dziąsła. Szczoteczka soniczna jest prosta w użyciu, można ją również zabierać w podróż. Wybierając szczoteczkę soniczną, należy zwracać uwagę na jej zastosowanie, sposób ładowania, a także tryby pracy, jakie posiada każdy model. Może być ona stosowana przez osoby, które noszą aparaty ortodontyczne, posiadających stałe uzupełnienia, takie jak implanty czy mosty oraz posiadających problemy z dziąsłami. 

Jak wymieniać końcówki w szczoteczce sonicznej?

Posiadając szczoteczkę manualną, wymieniamy ją co jakiś czas, aby nie uszkodzić swoich zębów. Tak samo jest ze szczoteczką soniczną. Końcówki do szczoteczki sonicznej powinny być wymieniane regularnie, co trzy lub cztery miesiące, w zależności od tego, w jakim stopniu jej włókna są już zużyte. Oczywiście w przypadku jakichkolwiek mechanicznych uszkodzeń końcówki, należy wymienić ją od razu po zauważeniu tego defektu. Szczoteczka soniczna jest przeznaczona do codziennej pielęgnacji jamy ustnej, dlatego też powinna być ona także dokładnie myta po każdym jej użyciu. Dzięki temu dbamy o swoje zdrowie i nie przenosimy bakterii do ust. Zaleca się stosowanie oryginalnych końcówek do szczoteczek sonicznych, ponieważ są one dedykowane do odpowiednich modeli, co sprawia, że mamy pewność, iż szczoteczka spełni swoją rolę.

[Głosów: 0 Średnia: 0]
Poprzedni artykułDowiedz się, czym różnią się laserowy a chirurgiczny lifting powiek
Następny artykułZestawy LEGO dla małych inżynierów- jak rozwijać zainteresowania naukowe poprzez klocki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj