Skóra w obrębie oczu jest nie tylko cienka, ale również narażona na nieustającą pracę wynikającą z ludzkiej mimiki. Wszystko to sprawia, że jej sprężystość potrafi drastycznie spaść wraz z upływem lat, a efektem tego procesu będą opadające powieki. Co więcej, nie jest to tylko problem natury estetycznej, ale i medycznej, bowiem opadające powieki znacząco zawężają pole widzenia. Istnieją jednak pewne metody, które pozwalają pozbyć się opadania powiek i przywrócić naszej twarzy promienny wygląd. Są to chirurgiczny oraz laserowy lifting twarzy. Czym różnią się te dwie techniki? Odpowiadamy.

Jakie są wskazania do plastyki powiek?

Powieka to część ludzkiej twarzy, która ma za zadanie chronić oko przez wszelkimi zanieczyszczeniami oraz zapewniać odpowiedni poziom nawilżenia gałce ocznej. Niestety, gdy powieka zaczyna opadać na skutek zmian starczych lub z uwagi na predyspozycje genetyczne, pole naszego widzenia zostaje drastycznie zmniejszone. W efekcie tego zaczynamy mieć problem z prowadzeniem auta, czytaniem oraz wykonywaniem nawet najprostszych codziennych czynności.

Zbyt mocno opadająca powieka może znacząco utrudniać również zakładanie soczewek, czy noszenie okularów. Osoby zmagające się z tym problemem odczuwają również pieczenie i podrażnienie gałki ocznej. Co więcej, taki wygląd oczu sprawia, że cała twarz zaczyna wyglądać znacznie starzej i smutniej. We wszystkich przedstawionych przypadkach jedynym rozwiązaniem na przywrócenie normalnego funkcjonowania może być korekta powiek górnych. Jeśli wciąż zadajesz sobie pytanie „Laserowa czy chirurgiczna plastyka powiek?” – przeczytaj popularny artykuł i rozwiej swoje wszelkie wątpliwości! Nie pozwól, by problem opadającej powieki utrudnił Ci życie. Dodaj sobie pewności siebie i odmłódź swój wygląd o nawet 20 lat!

 Lifting powiek, czyli plastyka powiek — chirurgiczny czy laserowy zabieg usuwania opadającej powieki?

Na czym polega chirurgiczna korekta powiek?

Blefaroplastyka, czyli chirurgiczny lifting opadających powiek jest małoinwazyjnym zabiegiem umożliwiającym poprawę wyglądu oczu, a także poszerzenie pola widzenia. Największą zaletą tej metody jest wysoka skuteczność i efekt widoczne już po 6 tygodniach i utrzymujący się przez całe życie pacjenta. Co więcej, zabieg nie jest skomplikowany i nie wiąże się z ryzykiem wystąpienia poważnych powikłań.

Jak możemy zobaczyć, plastyka powiek w Derm-Estetyka, czyli renomowanej klinice chirurgii plastycznej powiek w Gdyni, przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym i trwa od 60 do 90 minut. Polega ona na wykonaniu niewielkiego nacięcia dokładnie w miejscu naturalnego zgięcia powieki oraz usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej i skóry. Zabieg kończy się poprzez założenie cienkich szwów na ranę, tak by powstała po zabiegu blizna była praktycznie niewidoczna.

Na czym polega laserowy lifting powiek?

Laserowy lifting powiek jest niechirurgiczną metodą korekty powiek górnych, umożliwiającym osiągnięcie bardzo dobrych efektów i to bez konieczności ingerowania w ciągłość skóry. Zabieg polega na podgrzaniu głębokiej warstwy skóry w okolicach oczu przy użyciu lasera. Efektem takiego działania jest natychmiastowe skrócenie zwiotczałych włókien kolagenowych, a w dłuższej perspektywie przebudowa i tworzenie nowych, zdrowych włókien.

Skóra powiek po takim zabiegu staje się widocznie wygładzona, elastyczna i jędrna. Zmarszczki wokół oczu ulegają spłyceniu, a wiotkość powiek zanika do tego stopnia, że poszerza się pole widzenia pacjenta.

[Głosów: 0 Średnia: 0]
Poprzedni artykułWybieramy zestaw sztućców
Następny artykułJak często należy wymieniać końcówki w szczoteczce sonicznej?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj