O ochronie przeciwsłonecznej mówi się dużo. Mimo tego nadal nie każdy pamięta o stosowaniu kremów z filtrami. Kojarzą one się głównie z wyjazdem na wakacje i z opalaniem. A to błąd! O odpowiednią ochronę przeciwsłoneczną należy dbać cały czas, nawet w zimie! Promienie słoneczne docierają do ziemi nawet w pochmurne dni i negatywnie wpływają na skórę, przyśpieszając proces jej starzenia. Dlatego niezwykle ważne jest codzienne stosowanie dobrego kremu z wysokim filtrem! Koreanki doskonale to wiedzą i nawet w zimie używają kremu z filtrem SPF 50! Nic więc dziwnego, że przez długi czas wyglądają młodo, a ich skóra jest piękna i promienna. Dobrym rozwiązaniem jest również stosowanie kremów BB z filtrem 50. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czemu tak ważna jest ochrona przeciwsłoneczna!

Promieniowanie słoneczne co to jest? Czy jest groźne?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, trzeba zrozumieć, czym jest promieniowanie słoneczne. To strumień fal elektromagnetycznych docierających do Ziemi ze Słońca. Promieniowanie słoneczne ze względu na długość fali promieniowania dzielimy na 3 rodzaje: IR (podczerwone), Vis (widzialne) i UV (ultrafioletowe). Promieniowanie UV ze względu na długość fali i jej częstotliwość dzieli się na: UVA, UVB i UVC.

 • Promieniowanie UVA – promieniowanie o najdłuższej fali, ale najmniejszej częstotliwości. Przenika w głębokie warstwy skóry, docierając nawet do skóry właściwej. Promieniowanie to przenika jednakowo przez cały dzień, niezależnie od pogody, zachmurzenia czy pory roku, co często jest złudne. Ludziom wydaje się bowiem, że ochronę przeciwsłoneczną w postawi kremów z wysokim filtrem należy stosować wyłącznie latem i to wtedy, kiedy jest się bezpośrednio narażonym na oddziaływanie promieni słonecznych, np. podczas opalania. A to błąd, który może skutkować szybkim starzeniem skóry, przebarwieniami słonecznymi, a nawet nowotworami skóry. Teraz już widzimy, dlaczego należy brać przykład z Koreanek.
 • Promieniowanie UVB – ma krótszą falę niż promieniowanie UVA i w przeciwieństwie do niego jest zatrzymywane przez chmury, szyby i inne osłony. Jego największe nasilenie występuje latem, w upalne i słoneczne dni. Jego promienie pozwalają się opalać, jednak powodują również oparzenia, reakcje alergiczne, przyczyniają się również do powstawania nowotworów skóry. Z tego względu nie również nie powinno się przez długi czas opalać.
 • Promieniowanie UVC – ma najkrótszą falę i największą częstotliwość. Jest bardzo silne, na szczęście prawie w normalnych warunkach nie dociera do ziemi.

Wpływ promieniowania UV na skórę

Efekt promieniowania UV na skórę zależy od częstotliwości wystawienia się na promieniowanie, a także od tego, czy stosujemy ochronę przeciwsłoneczną. Aby opóźnić proces starzenia, zabezpieczyć się przed oparzeniami słonecznymi i przed przebarwieniami słonecznymi, powinniśmy codziennie, niezależnie od pory roku, stosować kremy z wysokim filtrem SPF.

SPF co to?

Co to jest SPF? SPF to skrót od ang. Sun Protection Factor. SPF to międzynarodowe oznaczenie na stopień ochrony przed szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB, jaki zapewnia krem z filtrem. Wartość SPF wskazuje, jak długo możemy przebywać na słońcu.

Rodzaje SPF – jakie są i na jak długo chronią przed słońcem?

 • SPF 10 – ochrona przez 2,5 godziny
 • SPF 15 – ochrona przez 3 godziny i 45 minut
 • SPF 20 – ochrona przez 5 godzin
 • SPF 30 – ochrona przez 7 godzin i 30 minut
 • SPF 50 – ochrona przez 12 godzin i 30 minut
 • SPF 50+ – ochrona powyżej 12 godzin i 30 minut

Koreanki wybierają kremy z najwyższym wskaźnikiem UV, co pozwala im osiągnąć maksymalną ochronę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym, także zimą! Warto brać z nich przykład i kupić kremy z filtrem SPF 50 (kremy BB czy kremy pod makijaż). Sklepy z kosmetykami koreańskimi takie jak Koreabu, w swojej ofercie mają koreańskie kosmetyki z filtrem UV!

Jakie kosmetyki z filtrem SPF polecamy?

krem z filtrem SPF 50:

 • CosRx – Nawilżający krem przeciwsłoneczny z aloesem i filtrem SPF 50+ i PA+++ – Aloe Soothing Sun Cream SPF50+ PA+++

żel do twarzy z filtrem SPF 50:

 • Żel do twarzy – Missha All Around Safe Block Aqua Sun Gel SPF50+ PA++++ 50ml

krem pod makijaż z filtrem SPF 50:

 • Heimish – Krem-baza pod makijaż z filtrem przeciwsłonecznym 50+ / PA+++ – Artless Glow Base SPF 50+ / PA+++

mleczko ochronne z filtrem SPF 30:

 • YADAH OH MY SUN PROTECTION MILK SPF30 – MLECZKO OCHRONNE SPF30

krem BB z filtrem 50:

 • Missha – M Perfect Blanc BB Cream (No.21/Vanilla) SPF 50+ / PA+++
 • Missha – M Perfect Blanc BB Cream (No.22/Beige) SPF 50+ / PA+++
 • Missha – M Perfect Blanc BB Cream (No.23/Sand) SPF 50+ / PA+++
 • Missha – M Perfect Cover BB Cream (no. 21 Light Beige) SPF 42 / PA+++
[Głosów: 3 Średnia: 5]
Poprzedni artykułZupa pho – poznaj bliżej tę azjatycką zupę
Następny artykułPrezenty na Dzień Mamy – TOP 5 pomysłów na personalizowane upominki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj