Mastektomia, czyli usunięcie gruczołu piersiowego, jest zabiegiem ratującym życie wielu kobiet w przypadku nowotworu piersi. Zabieg ten najczęściej odbywa się wraz z usunięciem brodawki sutkowej. Nawet po rekonstrukcji estetyka piersi znacznie odbiega od ich wyglądu sprzed choroby. Dlatego powstał zabieg mikropigmentacji brodawki sutkowej, który polega na wykonaniu na skórze piersi trwałego rysunku całej brodawki lub tylko jej otoczki (jeśli brodawka została zrekonstruowana). Jest to ważny zabieg, mający ogromny wpływ nie tylko na wygląd fizyczny, ale przede wszystkim na psychikę kobiet, które przeszły mastektomię.

Czym jest mikropigmentacja medyczna?

Mikropigmentacja medyczna brodawki sutkowej polega na nakłuwaniu skóry (przypomina to tatuowanie) specjalnymi, sterylnymi igłami. Za ich pomocą linergistka wprowadza odpowiedni barwnik do skóry pacjentki. By uzyskać jak najbardziej naturalny efekt, kolory pigmentów dobierane są indywidualnie. Linergistka wybiera spośród różnych odcieni beżu, brązu i różu. Specjalne barwniki używane do mikropigmentacji medycznej są bezpieczne dla skóry. Zabieg jest nieinwazyjny i praktycznie bezbolesny, a dla zwiększenia komfortu pacjentki stosowane jest znieczulenie miejscowe.

Zanim jednak linergistka przystąpi do nakłuwania skóry i wprowadzania permanentnego pigmentu, musi się odpowiednio przygotować. Na skórze wykonuje staranny szkic zmywalnym pisakiem. Kształt i barwa odtwarzanej brodawki dopasowywane są do drugiej piersi, aby efekt był symetryczny.

Mikropigmentacja medyczna brodawki piersi – dla kogo?

Mikropigmentacja brodawki sutkowej to zabieg, który daje możliwość odtworzenia naturalnego koloru i kształtu otoczki sutkowej oraz samych brodawek. Na mikropigmentację brodawki sutkowej najczęściej decydują się kobiety, które:

  • miały zabieg jedno- lub dwustronnej mastektomii,
  • są po rekonstrukcji piersi,
  • chcą przyciemnić lub pogłębić naturalny kolor brodawki piersiowej,
  • wykonały plastykę brodawek sutkowych i chcą poprawić ich kolor.

Najczęstszym powodem wykonywania mikropigmentacji brodawki sutkowej są zabiegi mastektomii i rekonstrukcji piersi. Dzięki mikropigmentacji medycznej zrekonstruowana pierś zaczyna przypominać swoim wyglądem tę utraconą. Ma to ogromne znaczenie zarówno dla wyglądu piersi, jak i dla komfortu psychicznego pacjentki.

Artystyczne wykonanie, naturalny efekt

Sekretem udanej mikropigmentacji brodawki sutkowej są umiejętności linergistki. Zabieg ten wymaga dużo większej cierpliwości, staranności i poczucia estetyki niż makijaż permanentny, dlatego konieczne jest odbycie specjalistycznych szkoleń. W Krakowie i Katowicach mikropigmentację brodawki sutkowej można wykonać, między innymi w Centrum DER-MED, gdzie odpowiednie kwalifikacje, doświadczenie oraz systematyczne doskonalenie warsztatu pozwalają linergistkom na osiąganie bardzo realistycznych rezultatów. Ważny jest właściwy dobór kolorów, cieniowanie oraz odtworzenie najdrobniejszych szczegółów, charakterystycznych dla naturalnych brodawek piersiowych.

Mikropigmentacja medyczna pozwala na wykonanie całej brodawki sutkowej na skórze pacjentki lub samej tylko otoczki. Mało wyrazistym brodawkom można nadać ciemniejszy, bardziej kontrastujący kolor. Mikropigmentacja sutka to forma trójwymiarowego tatuażu. Starannie wykonany rysunek na piersi sprawia, że brodawka piersiowa do złudzenia przypomina naturalną.

Chcesz poddać się mikropigmentacji medycznej? Warto skorzystać z bezpłatnej konsultacji z linergistką. Aby dowiedzieć się więcej, wejdź na stronę: https://krakow.dermed.pl/pl/zabiegi/mikropigmentacja_medyczna-2/

[Głosów: 0 Średnia: 0]
Poprzedni artykułStroje kąpielowe – czyli jak zachwycić na plaży?
Następny artykułLeginsy do biegania – wszystko, co warto wiedzieć

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj