Każdy fan biegania zdaje sobie sprawę, że stosowanie odpowiedniej odzieży – na przykład termoizolacyjnej – ma duży wpływ na przebieg treningu. Jest to o tyle istotne, że amatorzy biegania uprawiają ten sport o każdej porze roku, a także w najróżniejszych warunkach atmosferycznych. Dobór odpowiedniego stroju pozwoli uniknąć przeziębienia organizmu, a także pomoże w odprowadzaniu nadmiaru produkowanego potu. Zapraszamy do lektury, z której dowiesz się, na co zwrócić uwagę podczas zakupu legginsów do biegania oraz w czym tkwi ich wyjątkowość.

Kryteria doboru właściwego stroju treningowego

Strój do biegania powinien spełniać kilka najważniejszych cech. Przede wszystkim nie powinien powodować dyskomfortu w trakcie wykonywania treningu. Powinien być elastyczny i dopasowywać się do ruchu ciała w każdej pozycji. Wygodne ubranie to podstawa zadowolenia z treningu!

Równie istotne jest, aby zakupione ubrania były dopasowane do sylwetki osoby biegającej lub nawet delikatnie opinające. Ma to niezwykle duży wpływ na przebieg całego treningu. W jego trakcie, organizm biegacza produkuje dużą ilość potu, który w niesprzyjających warunkach może doprowadzić do wyziębienia organizmu. Z tego powodu, skóra biegacza powinna być aktywnie wentylowana. Sprzyja temu właśnie dopasowane ubranie, powodujące intensywny i nagłe podmuchy powietrza.

Jest to szczególnie istotne w przypadku zakupu koszulek oraz legginsów do biegania. Należy oczywiście unikać przesady, gdyż nadmiernie opinające ubranie może mieć negatywny wpływ na trening; ograniczać nasze ruchy lub powodować otarcia skóry.

Ciepło i jego izolacja

W wyborze legginsów istotny jest materiał, z którego zostały wykonane. Poszczególne stosowane tkaniny wykazują odmienny stopień termoizolacji, a przez to – nadają się do stosowania w różnych warunkach atmosferycznych i o różnych porach roku. Materiały termoizolacyjne to zazwyczaj tkaniny sztuczne takie jak polipropylen czy poliamid. Spotykamy także materiały pochodzenia naturalnego, na przykład wełnę równie skuteczną w termoizolacji.

Legginsy czy spodenki do biegania?

Legginsy zdecydowanie lepiej izolują nogi biegacza niż standardowe spodenki sportowe. Z tego powodu, wybierane są przede wszystkim przez osoby, dla których odpowiedni poziom izolacji termicznej jest warunkiem czerpania przyjemności z treningu. Po spodenki sięgają przede wszystkim ci, którzy uprawiają trening w zamkniętych pomieszczeniach, na przykład na siłowni. Izolacja od wpływu czynników zewnętrznych nie jest wtedy tak istotna, jak w przypadku treningów na świeżym powietrzu.

Spodnie do biegania gwarantują większą swobodę wykonywania ruchów. Nie opinają nóg biegacza tak dokładnie jak robią to legginsy. Wykonane są także z materiałów bardziej odpornych na obrażenia mechaniczne.

Statystycznie po spodenki do biegania częściej sięgają mężczyźni, podczas gdy legginsy są domeną kobiet. Znajdziemy jednak wiele modeli legginsów dedykowanych dla mężczyzn i produkowanych zgodnie z ich potrzebami.

Gdzie kupić legginsy do biegania?

W legginsy do biegania możesz z łatwością zaopatrzyć się w internecie. Wśród wielu dostępnych sklepów sportowych, szczególnie warto zwrócić uwagę na runshop.pl. Sklep ten specjalizuje się w sprzedaży ubrań i asortymentu przeznaczonych dla amatorów biegania.

fot. materiały prasowe

[Głosów: 0 Średnia: 0]
Poprzedni artykułMikropigmentacja brodawki sutkowej – piersi jak malowane!
Następny artykułZabezpieczenie medyczne imprez – co warto o nim wiedzieć?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj