Od czego zacząć nagrywanie wokalu i piosenek?

Zapewne każdy z nas uwielbia słuchać muzyki. Jest doskonałą formą rozrywki, relaksuje nas, zapewnia chwilowe wyciszenie. Dzięki niej często zapominamy o problemach dniach codziennego. Takie chwile są ogromnie istotne, aby nie popaść w monotonię stresującego trybu życia. Cały utwór muzyczny oprócz zgranych ze sobą instrumentów, składa się również z wokalu. Wbrew pozorom nagranie go nie należy do najłatwiejszych, jeśli chcemy, aby jego jakość była jak najwyższa.

Najważniejszy jest mikrofon.

Od czego zacząć nagrywanie wokalu? Aby móc rozpocząć przygodę z nagrywaniem wokalu, musimy zaopatrzyć się wcześniej w wysokiej jakości mikrofon (sprawdź ofertę mikrofonów  https://sound-expert.pl/mikrofony/). W celu jego odpowiedniego wyboru, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów. Z reguły mikrofony dzielimy na dynamiczne oraz pojemnościowe. Te pierwsze posiadają cienką membranę, z którą połączona jest cewka oraz magnez, które wytwarzają pole magnetyczne. Warto wspomnieć o istocie kierunkowości każdego mikrofonu. Wyróżniamy mikrofony jednokierunkowe, które rejestrują dźwięki tylko z jednej stroną. Ich zaletą jest to, że jesteśmy pewni, że urządzenie nagra wyłącznie nasz głos i nie zbierze ze sobą dźwięków otoczenia. Mikrofony dwukierunkowe „łapią” dźwięki zarówno z przodu jak i z tyłu, natomiast te wielokierunkowe zbierają dźwięki z każdej strony. Istotnymi parametrami są także czułość, częstotliwość, zastosowane technologie oraz montaż. W niektórych przypadkach producenci rozszerzają możliwości mikrofonu o kilka przydanych funkcji. Można do nich zaliczyć redukcję szumów, mechanizmy regulacyjne oraz możliwość zmiany kierunkowości.

Posiadam mikrofon, co dalej?

W jaki sposób kontynuować proces nagrywania wokalu? Następnym krokiem będzie zadbanie o odpowiednie pomieszczenie. W profesjonalnych studiach możemy znaleźć mnóstwo mat wygłuszających. Owszem, jest to dość istotny dodatek, ale poradzimy sobie także bez niego. Ważne aby panowała odpowiednia cisza. Przed pierwszymi nagrywkami popracuj nad swoim głosem. Prawdą jest, że programy, które aktualnie oferowane są na rynku mogą zdziałać cuda, ale warto posiąść podstawową wiedzę na temat śpiewania.

Odpowiednie oprogramowanie.

Teraz następuje szereg bardziej skomplikowanych czynności, z którymi mało zaawansowani użytkownicy mogą mieć problem. Przede wszystkim powinniśmy odpowiednio podłączyć nasz mikrofon do karty dźwiękowej komputera, na którym będziemy pracować. Gdy to zrobimy, możemy zabrać się pobieranie odpowiedniego programu. W tym celu wpisujemy odpowiednią frazę w wyszukiwarkę. Alternatywnym rozwiązaniem jest użycie systemowego rejestratora dźwięku, niestety nie zapewni to dobrej jakości dźwięku. Co więcej, nie będziemy mieli możliwości zmiany pewnych ustawień, które spowodują, że nasz wokal będzie brzmieć jeszcze lepiej. Istotne jest, aby dobrze znać utwór, który znamy, gdyż ciągłe powtarzanie jednej zwrotki może być irytujące i w szybki sposób zniechęcić nas do dalszej pracy. Gdy już go nagrasz, możesz próbować stworzyć odpowiedni podkład muzyczny. W tym celu należy pobrać program do tworzenia muzyki oraz do masteringu. Jest to świetna zabawa, która zapewni rozrywkę przez długi czas.

[Głosów: 0 Średnia: 0]
Poprzedni artykułOlejowanie włosów – podstawa naturalnej pielęgnacji
Następny artykułJak psychoterapia online pomaga w trudnych momentach?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj