We współczesnej globalnej wiosce, języki obce pełnią niebagatelną rolę w życiu człowieka. Osoby, które są w tej chwili rodzicami kilkuletnich dzieci, doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak wiele drzwi na płaszczyźnie edukacyjnej, zawodowej i osobistej może otworzyć znajomość języka obcego. W tym artykule postaramy się pokrótce nakreślić, jak kurs językowy dla dzieci wpływa na wyzwolenie ich potencjału intelektualnego oraz jakimi konkretnymi szansami może zaowocować ta inwestycja w przyszłości.

Dzieciństwo jako idealny okres na rozpoczęcie nauki języka obcego

Rodzice, którzy rozważają zapisanie swojej kurs językowy dla dziecipociechy na kurs językowy dla dzieci, często stoją przed zrozumiałym dylematem. Czy aby nie jest to za wczesny moment? Z przyjemnością podpowiadamy, że zdecydowanie nie! Dzieci bowiem uczą się języka obcego znacznie szybciej i skuteczniej niż osoby dorosłe. Akwizycja umiejętności językowych, której uczestnikiem jest kilkuletnie dziecko, przebiega bowiem w zgoła inny sposób. Najmłodsi przyswajają język obcy w sposób naturalny i spontaniczny – podobny do tego, jaki jest udziałem rodzimych użytkowników języka. Dla umysłu dziecka priorytetową wartość stanowi naturalna komunikacja, która nie jest obciążona nadmiernie sformalizowanym zbiorem pojęć gramatycznych i stylistycznych. Dodatkowo aparat mowy dziecka nie jest jeszcze w pełni ukształtowany. Dzięki temu najmłodszym znacznie łatwiej jest opanować wymowę, akcent oraz intonację zbliżoną do rodowitych użytkowników języka.

Niedoceniane znaczenie zabawy

Naturalny charakter akwizycji języka obcego przez najmłodszych, wynika przede wszystkim z tego, że dzieci przyswajają obcą mowę poprzez spontaniczne doświadczenie. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że nauka języka obcego przez najmłodszych przebiega równolegle do eksplorowania otaczającego je świata. Przyswajanie języka obcego przez dzieci ma charakter holistyczny. Konkretyzując, dzieci poznają język obcy całym sobą, wszystkimi zmysłami. To właśnie dlatego tak ważna jest różnorodność w dydaktyce języka obcego. Urozmaicenie metod nauczania najmłodszych gwarantują przede wszystkim doświadczeni lektorzy, których angażuje szkoła językowa earlystage.pl. Nauka języka wzbogacona o piosenki, wierszyki, gry planszowe i towarzyskie z innymi dziećmi, czy przedstawienia teatralne pobudzi nie tylko drzemiący talent lingwistyczny małego dziecka, ale również rozpali zamiłowanie do języka obcego dzięki doświadczeniu, o jednoznacznie pozytywnym zabarwieniu emocjonalnym. Przytoczone argumenty jasno dowodzą, że najlepszą nauką jest nauka przez zabawę.

nauka przez zabawę

Język obcy jako źródło nowych perspektyw w przyszłości

Decyzja o zainspirowaniu dziecka do podjęcia nauki języka obcego może mieć niebagatelne znaczenie nie tylko dla jego rozwoju intelektualnego, ale również dla stworzenia unikanych możliwości w przyszłości. Gwoli wyjaśnienia – nie mamy tutaj jedynie na myśli jedynie emigracji lub pracy wymagającej znajomości konkretnego języka obcego. Nauka języka obcego od wczesnych lat życia stymuluje kreatywność i wspomaga zapamiętywanie. Jest oczywiste, że te atrybuty pozwalają na sprawne rozwiązywanie niekonwencjonalnych problemów w innych – osobistych i zawodowych – obszarach życia. Ponadto, nauka języka obcego w dzieciństwie rozwija kompetencje społeczne i kształtuje wrażliwość kulturową. Jest to istotny atut z punktu widzenia przyszłych wyzwań, kiedy nasze dziecko dorośnie i będzie uczestniczyć w zagranicznej wymianie studenckiej lub pracować w środowisku międzynarodowym, tworząc wartościowe relacje na niwie edukacyjnej i zawodowej.

[Głosów: 0 Średnia: 0]
Poprzedni artykułCo kupić młodej parze?
Następny artykułWiosenne płaszcze plus size – trendy, idealnie dopasowane do krągłej sylwetki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj