Wbrew ogólnie panującym przekonaniom problem nietrzymania moczu dotyczy nie tylko osób w podeszłym wieku. Bardzo często z tą wstydliwą dolegliwością zmagają się także osoby o wiele młodsze pełne sił witalnych, które regularnie uprawiają różnego rodzaju sporty. W ich sytuacji szczególnie istotną kwestią jest zapewnienie sobie optymalnego komfortu w trakcie wykonywanych ćwiczeń. Zatem jak miłośniczki zdrowego stylu życia i fitnessu walczą z objawami NTM?

Aktywność fizyczna a wysiłkowe nietrzymanie moczu

Według aktualnych danych choroba ta dotyka co piątą kobietę po 20 roku życia, przyczyn nietrzymania moczu jest wiele. Niemniej jednak jedną z najczęstszych jest osłabienie mięśni dna miednicy określane jako tzw. wysiłkowe nietrzymanie moczu, które objawia się mimowolnym wyciekiem moczu między innymi właśnie podczas uprawiania sportów. Mięśnie dna miednicy odpowiedzialne są za właściwe ściskanie cewki moczowej, a tym samym za kontrolowane oddawanie moczu. Jak nietrudno się domyślić, wykonywanie ćwiczeń wymagających napięcia mięśni np. w trakcie podskakiwania może skutkować niekontrolowanym wyciekiem niewielkiej ilości moczu.
Popuszczanie moczu podczas ćwiczeń powinno być dla nas sygnałem do odwiedzenia gabinetu lekarskiego, celem podjęcia odpowiednich działań, które skutecznie zapobiegną pogłębianiu się problemu. Zbagatelizowanie występujących dolegliwości może wraz z biegiem czasu doprowadzić do całkowitej utraty kontroli nad pęcherzem!

Nietrzymanie moczu jest wstydliwą i uciążliwą dolegliwością, która utrudnia, a niekiedy wręcz uniemożliwia uprawianie aktywności fizycznej. Co więcej, wypływa ona negatywnie na kondycję psychiczną oraz poczucie pewności siebie zdecydowanej większości kobiet. Na szczęście ze skutkami NTM można w bardzo prosty i skuteczny sposób walczyć. Czasami wystarczy tak niewiele, by zyskać tak wiele!

Jak radzić sobie z nietrzymaniem moczu podczas ćwiczeń?

Aktywność fizyczna pozytywnie wpływa na wygląd naszej sylwetki, zdrowie oraz samopoczucie, dlatego też kobiety zmagające się z wysiłkowym nietrzymaniem moczu, nie powinny rezygnować z tej formy spędzania wolnego czasu.

Jak w prosty sposób zwiększyć komfort podczas ćwiczeń na siłowni lub klubie fitness? Na polskim rynku dostępnych jest wiele różnych produktów higienicznych na NTM. W aptekach znajdziemy między innymi wkładki, podpaski i majtki chłonne, jednak czy aby na pewno zapewnią one nam dostateczną wygodę i ochronę podczas długiego i intensywnego treningu, w towarzystwie innych pasjonatów zdrowego stylu życia? Oprócz standardowych rozwiązań młode, aktywne kobiety coraz częściej decydują się na zakup tamponów, które skutecznie pochłaniają nadmiar wilgoci i niwelują nieprzyjemne zapachy, a przy tym są bardzo komfortowe w użytkowaniu. Specjalistyczne tampony na nietrzymanie moczu odpowiednie dla kobiet uprawiających sporty posiada w swojej ofercie marka Uritam.

 

[Głosów: 0 Średnia: 0]
Poprzedni artykułŚwiadomie zaplanuj niezbędne zakupy
Następny artykułUbrania dla dzieci potrzebne na już. Przez internet może być najszybciej

1 KOMENTARZ

  1. Na problem z nietrzymaniem moczu sposób znalazła także medycyna estetyczna. Do tego celu wykorzystywane jest osocze bogatopłytkowe. Zabieg jest naprawdę skuteczny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj