Rynek akcesoriów ciążowych oraz takich, które przydają się w pierwszych miesiącach opieki nad maluchem nieustannie się rozwija. Przyszłą mamę może wręcz przerazić liczba rekomendowanych produktów. Na początek bierzemy pod lupę poduszkę do karmienia. Czy jej zakup to ciążowy must have?

Czym wyróżnia się poduszka do karmienia?

Cechą charakterystyczną poduszki do karmienia jest jej kształt, który przypomina półksiężyc lub literę C. Takie wygięcie konstrukcji idealnie dopasowuje się do sylwetki kobiety, otulając ją w talii i tworząc w ten sposób podpórkę, na której można ułożyć maleństwo. Na rynku dostępne są również poduszki, które zachowują formę litery C, ale przypominają… kurę! Ten ostatni z wymienionych modeli to prawdziwy hit! Jest miękka, ergonomiczna i wielofunkcyjna. Kury Babci Dany w wielu pięknych wzorach, stworzone z miłością zamówisz tutaj: https://www.lamillou.com/pl/poduszki-do-karmienia

Wiele mam zastanawia się, czy poduszka do karmienia jest im w ogóle potrzebna. Istnieje powszechne przekonanie, że maluch nie jest wcale ciężki, a karmienie trwa zaledwie chwilę. Otóż niekoniecznie. Może ono trwać nawet 40 minut, do tego każde maleństwo ma inne potrzeby. Jeden noworodek może jadać w cyklach 3-godzinnych, a inny będzie oczekiwał pokarmu równo co godzinę. Warto wówczas zadbać o własną wygodę, wsparcie dla kręgosłupa i lędźwi, które były bardzo obciążone przez ostatnie 9 miesięcy. Poduszka do karmienia to zatem zdecydowanie zakup z kategorii must-have.  

Poduszka do karmienia – all in one

Czy wiesz, że poduszkę do karmienia możesz wykorzystać na wiele sposobów?  Propozycje od La Millou (https://www.lamillou.com/pl/) wykorzystywane są przez przyszłe mamy jeszcze przed porodem. Poduszka idealnie sprawdza się do snu, wspiera kręgosłup w ostatnim trymestrze ciąży i może również posłużyć jako podkładka pod laptopa.  A dzięki temu, że kształtem przypomina kurę, z powodzeniem pełni również rolę dekoracyjną, a gdy maluch nieco podrośnie staje się jego towarzyszem zabaw. 

Poduszka do karmienia to produkt, którego brakowało mamom z poprzednich pokoleń. Podczas karmienia wykorzystywały one zwykłe poduszki, które służyły im do spania. Jednak były one za miękkie. Poduszki do karmienia są zaprojektowane tak, by utrzymać maleństwo na odpowiedniej wysokości podczas karmienia piersią lub butelką. Poduszka zapewnia komfort zarówno maluszkowi, jak i Tobie. 

[Głosów: 0 Średnia: 0]
Poprzedni artykułJak zadbać o zdrowie jelitowe – według ekspertów ds. żywienia Huel
Następny artykułCzy warto kupować perfumy lane?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj