Wśród kart tarota znajdziemy wiele różnego rodzaju talii. Większość z nich jest inspirowanych tą najbardziej znaną, którą jest Tarot Marsylski doskonale zobrazowany w talii Ridera Waite’a. Tarot Snów CiroMarchetti z jednej strony jest dość spójny pod względem symboliki z tą najbardziej znaną talią, z drugiej jednak przedstawienie poszczególnych archetypów ma nieco inną postać. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to jedna z najchętniej wybieranych talii przez zawodowych tarocistów! Na czym polega jej sekret?

Tarot Snów znaczenie kart

Talię Tarot snów CiroMarchetti, który został stworzony we współpracy z Lee Bursten, z powodzeniem można zaliczyć do jednych z najciekawszych i niezwykle intuicyjnych. Przepiękne grafiki i kolorystyka oraz dodatkowa symbolika zawarta na kartach, umożliwiają bardzo intuicyjną interpretację. Tarot Snów posiada tradycyjny podział na Małe Arkana (40 kart) i Wielkie Arkana (22 karty) oraz Karty Dworskie (16 kart).

Warto tutaj zaznaczyć, że chociaż inspiracją Tarota Snów były jak sama nazwa wskazuje sny, to naprawdę jest to jedna z bardziej czytelnych tarotowych talii, gdzie z powodzeniem można rozszyfrować znaczenie poszczególnych kart, i to nawet bez ogólnej znajomości znaczenia kart tarota. Nie dziwi zatem, że jest to jedna z ulubionych talii profesjonalnych tarocistów. Wpływa na to jednak nie tylko jej wyjątkowe piękno, ale także bardzo szczegółowy opis, jaki znajdziemy na każdej karcie.

Tarot Snów opis kart

Talia Tarot Snów składa się z 79 kart, czyli tradycyjnych 78 plus jednej dodatkowej, którą jest Drzewo Życia. Na szczególną uwagę zasługuje niezwykła konstrukcja kart. Każda karta Tarota Snów obok swojego numeru i nazwy posiada również symbole ezoteryczne, które są z nią powiązane pod względem numerologicznym czy astrologicznym. Tym samym już na karcie mamy zaznaczone m.in. znaki zodiaku, z jakimi jest powiązana dana karta, co pozwala rozwiązać duży problem z interpretacją czasu w tarocie.

W ten sposób Tarot Snów jest potężnym narzędziem, które pozwala uzyskać szereg naprawdę szczegółowych informacji. Wróżenie takimi kartami jest zatem o wiele prostsze niż w przypadku tradycyjnych kart tarota, kiedy po prostu musimy pamiętać ich pozostałe powiązania ezoteryczne. Warto zaznaczyć, że samo wykonanie Tarota Snów jest dopracowane w każdym szczególe. Format kart jest stosunkowo duży, a brzegi pozłacane, co sprawia, że również wizualnie prezentują się po prostu pięknie.

Karty Tarot Snów sklep – gdzie kupić?

Tarot Snów (Tarot of Dreams), ze względu na niezwykłą popularność, w swojej polskojęzycznej odsłonie stał się przysłowiowym towarem deficytowym. I niestety aktualnie Tarot Snów jest niezwykle trudno dostępny w sprzedaży. Jeśli nie chcemy kart anglojęzycznych, to z pewnością bardzo dobrą informacją jest to, że wydawnictwo Synergie, zajmujące się polską dystrybucją tej przepięknej talii, planuje jej dodruk. Tym samym Tarot Snów ma być dostępny już pod koniec września 2022 roku. Warto zapamiętać tę datę, ponieważ najpewniej talia będzie rozchwytywana i rozejdzie się w błyskawicznym tempie.

[Głosów: 0 Średnia: 0]
Poprzedni artykułWarkocz do łóżeczka – dzięki niemu Twój maluch będzie bezpieczny!
Następny artykuł3 przepisy na przepyszne, włoskie makarony

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj