Psychoterapia cieszy się coraz większą popularnością, ze względu na dużą dostępność specjalistów. Z pomocy psychoterapeutów można skorzystać zarówno w formie stacjonarnej, jak i online, za pośrednictwem nowoczesnych technologii.

Na czym polega psychoterapia i do kogo jest skierowana?

Psychoterapia to forma oddziaływania psychologicznego, która pomaga w różnych sytuacjach życiowych. Na psychoterapię może zapisać się każdy, ponieważ jest ona skierowana do dzieci, młodzieży, osób dorosłych, par i małżeństw, osób uzależnionych, a także tych, które poszukują porady psychologicznej lub seksuologicznej. Po wpisaniu w wyszukiwarkę konkretnego hasła, na przykład „psychoterapia Warszawa” można znaleźć wiele gabinetów psychologicznych, a także poradni. Warto zdecydować się na takie miejsce, w którym pracują specjaliści z różnych nurtów psychoterapeutycznych. Dobrym przykładem może być poradnia psychologiczna w Warszawie PsychoCare, a więcej informacji na jej temat można znaleźć pod adresem: https://cplwowska.pl/psychoterapia-warszawa/

Na czym dokładnie polega psychoterapia? Przede wszystkim na rozmowach między klientem i psychologiem, a także na budowie relacji i przymierza psychoterapeutycznego. W ten sposób możliwe jest rozwiązanie różnych problemów klienta i to zarówno tych, które dotyczą zaburzeń psychicznych, jak i kłopotów osobistych, małżeńskich, zawodowych lub rozwojowych.

Jaka jest skuteczność psychoterapii, dlaczego warto się na nią zdecydować?

Skuteczność psychoterapii może zależeć od wielu różnorodnych czynników, takich jak:

  • rodzaj wybranej psychoterapii,
  • problem, z którym zgłasza się klient,
  • zaufanie i relacja z terapeutą,
  • motywacja ze strony klienta.

Zgodnie z badaniami, psychoterapia jest skuteczną formą oddziaływania psychologicznego w około 80%. Należy jednak zaznaczyć, że w przypadku poważnych zaburzeń konieczna jest współpraca interdyscyplinarna, na przykład między psychiatrą i psychologiem. W ten sposób łączona jest farmakoterapia i psychoterapia. W sytuacji, w której klient chce po prostu rozwijać lub rozwiązywać problemu małżeńskie, czy też one trudności osobiste, kontakt z terapeutą jest wystarczającą formą.

Pomoc ze strony psychoterapeuty niesie ze sobą wiele korzyści, do których można zakwalifikować zwiększenie samooceny klienta, otrzymanie wsparcia, a także rozwiązanie swoich trudności. Właśnie dlatego warto zdecydować się na psychoterapię i poszukać odpowiedniego specjalisty.

[Głosów: 0 Średnia: 0]
Poprzedni artykułProfesjonalna diagnostyka stanu skóry – jakie urządzenie wybrać?
Następny artykułPsychoterapia – jakie przynosi korzyści?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj