Interesujesz się krawiectwem i tworzysz własne projekty? A może dopiero rozpoczynasz swoją przygodę w świecie materiałów do szycia? Niezależnie od Twojego stopnia zaawansowania, chcemy przedstawić Ci dzianinę ściągaczową, która ma wiele korzystnych właściwości. Przede wszystkim możesz stosować ją jako wykończenie odzieży sportowej. Ale to nie jedyne jej wykorzystanie. Już dziś dowiedz się więcej o dzianinie ściągaczowej i stwórz ciekawe projekty krawieckie z tym materiałem w roli głównej!

Czym jest dzianina ściągaczowa?

To materiał, którego głównymi cechami jest rozciągliwość oraz elastyczność, co sprawia, że jak sama nazwa wskazuje, może być wykorzystywany do tworzenia ściągaczy przy elementach odzieży, np. spodni czy bluz. Oprócz tego dzianina ściągaczowa jest wygodna i komfortowa w noszeniu. To naturalny materiał, gdyż wykonuje się go zazwyczaj z bawełny, w dodatku przy dużym jej składzie – aż ok. 90%. Doskonale sprawdza się więc jako element odzieży sportowej, która powinna być przyjazna dla skóry i oddychająca. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o dzianinę ściągaczowej lub od razu się w nią zaopatrzyć, zajrzyj na stronę: https://sklep.textilmar.pl/dzianina-sciagaczowa-c462.

Wysokiej jakości dzianina ściągaczowa – zastosowanie

Ten materiał cieszy się dużą popularnością w krawiectwie. Najczęściej, jak wspomnieliśmy powyżej, zastosowanie dzianiny ściągaczowej to ściągacze w odzieży sportowej. Ich rolą jest ochrona przed przesuwaniem się elementów odzieży na ciele oraz zabezpieczanie przed przedostawaniem się pod nie zimnego powietrza z zewnątrz. Jeśli więc zależy Ci na idealnym dopasowaniu ubrań oraz nadaniu im funkcjonalnego kształtu, dzianina ściągaczowa może okazać się niezbędna. Co więcej, wykorzystuje się ją również w dekoracji wnętrz, do tworzenia oryginalnych i naturalnych tekstylnych ozdób.

Czym różni się dzianina dresowa drapana od dzianiny ściągaczowej?

W sklepach z materiałami do szycia, jak np. TEXTILMAR, dostępna jest również dzianina dresowa drapana, z której rodzajami możesz zapoznać się na stronie: https://sklep.textilmar.pl/dzianina-dresowa-drapana-c461. Co odróżnia ją od standardowej dzianiny ściągaczowej? Może być od niej mniej rozciągliwa, a więc częściej znajduje zastosowanie w szyciu odzieży codziennej niż sportowej. Warto jednak zauważyć, że w sklepie https://sklep.textilmar.pl/ dostępna jest również w wersji lekko ocieplanej od spodu – idealnie sprawdzi się więc jako materiał na odzież jesienną i zimową. Już dziś zapoznaj się z szerokim wyborem dresowej drapanej oraz dzianiny ściągaczowej i stwórz wyjątkowe krawieckie projekty!

[Głosów: 0 Średnia: 0]
Poprzedni artykułPiotr Hull, projektant fryzur, mistrz rzemiosła, mecenas sztuki
Następny artykułUsta, o jakich marzysz z Teoxane

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj