Soczewki wewnątrzgałkowe PanOptix wykorzystywane są przy zabiegach leczenia zaćmy. Pacjenci, którzy z nich korzystają, zgodnie twierdzą, że dzięki nim znacząco polepszyła się jakość ich życia. Zobacz, dlaczego warto zdecydować się na soczewki wewnątrzgałkowe PanOptix.

Zaćma – przypadłość, której nie da się wyleczyć kroplami do oczu

Zaćma nie jest wadą wzroku ani chorobą o charakterze tymczasowym. Nie można się jej pozbyć, nosząc okulary, stosując krople do oczu, czy łykając suplementy diety mające poprawić jakość widzenia. Zaćma ma charakter postępujący, początkowo może być mylona z innymi wadami wzroku, z czasem jej objawy są coraz bardziej jednoznaczne.

Zaćma to zmętnienie soczewki oka, a więc odcięcie do niego dopływu światła. Pole widzenia staje się coraz mniej wyraźne, lekko zszarzałe, pacjent odczuwa potrzebę zapalenia światła nawet w słoneczny dzień. Naturalne wydaje się sięgnięcie po okulary, jednak one nie rozwiązują problemu. Co więcej – charakterystyczne dla zaćmy jest zmienianie okularów stosunkowo często – recepty na mocniejsze okulary pacjentom z zaćmą wystawia się częściej niż tym, którzy borykają się z innymi wadami wzroku.

Na czym polega zabieg usunięcia zaćmy

Jedynym skutecznym sposobem przywracającym prawidłowe widzenie jest zabieg usunięcia zaćmy. Chociaż jakakolwiek ingerencja medyczna w obrębie oczu może wydawać się skomplikowana i ryzykowna, w dobie nowoczesnej medycyny takie zabiegi przeprowadza się rutynowo. Pacjent cały czas jest przytomny, usunięcie zaćmy przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym i trwa ono od kilkunastu minut do pół godziny. Istotą zabiegu nie jest doprowadzenie soczewki oka do pierwotnego stanu, ale usunięcie jej i wstawienie na jej miejsce sztucznej soczewki wewnątrzgałkowej.

Zalecenia po zabiegu usunięcia zaćmy

Zabieg usunięcia zaćmy nie wymaga długiego przebywania w placówce medycznej. Bezpośrednio po zabiegu pacjent może wrócić do domu, a w kolejnych dniach podjąć normalne czynności. Przez pierwsze dni trzeba ograniczyć korzystanie z komputera i oglądanie telewizji. Konieczne będzie też stosowanie kilka razy dziennie kropli do oczu. O szczegółach pacjent jest informowany przez lekarza wykonującego zabieg.

Soczewki wewnątrzgałkowe PanOptix – dlaczego warto je zastosować

Zabieg usunięcia zaćmy połączony jest z wszczepieniem do oka sztucznych soczewek wewnątrzgałkowych. Różnią się one między sobą między innymi jakością i ceną, a co za tym idzie – efektami. Soczewki wewnątrzgałkowe PanOptix nie tylko pozwalają skutecznie pozbyć się zaćmy i nie powrócić jej w przyszłości, ale też znacząco poprawiają ostrość widzenia na krótkie, średnie i duże odległości. Pacjenci, którzy mają takie soczewki, deklarują, że nie potrzebują okularów do codziennego funkcjonowania. Mogą nie tylko swobodnie czytać i pracować na komputerze, ale też podziwiać odległe krajobrazy, jeździć rowerem i samochodem, uprawiać sporty na świeżym powietrzu.

Refrakcyjna wymiana soczewek – kiedy warto się na takową zdecydować?

Refrakcyjna wymiana soczewek to zabieg przeprowadzany u pacjentów, u których nie stwierdzono zaćmy. Taki zabieg przeprowadza się nie tylko profilaktycznie, ale też w ramach korekcji innych wad wzroku, przede wszystkim ostrości widzenia na różne odległości.

Zastosowanie wieloogniskowej soczewki wewnątrzgałkowej PanOptix to sposób na pozbycie się konieczności noszenia okularów. Taki zabieg wybierają pacjenci, którzy nie chcą ich nosić, nie przekonuje ich też noszenie soczewek kontaktowych. Dodatkowym impulsem mogą być pierwsze objawy zaćmy lub obawa przed jej pojawieniem się np. z powodów genetycznych.

Soczewki wewnątrzgałkowe PanOptix – ile kosztują i gdzie można je założyć

Cena soczewek PanOptix nie jest ujednolicona. Trzeba pamiętać, że nie płaci się za same soczewki, ale za zabieg ich wszczepienia. Ceny ustalane są przez poszczególne kliniki przeprowadzające takie zabiegi i są uzależnione nie tylko od kosztu samych soczewek, ale też innych składowych.

Soczewki wewnątrzgałkowe PanOptix warto potraktować jako inwestycję w swoje zdrowie i lepszą jakość życia, czego nie da się przeliczyć na pieniądze. Dodatkowo trzeba pamiętać, że wszczepienie soczewek PanOptix zniweluje konieczność wymiany okularów raz w roku, a ich cena także jest niebagatelna. Można więc śmiało założyć, że na przestrzeni lat ten wydatek zwróci się z nawiązką.

[Głosów: 0 Średnia: 0]
Poprzedni artykułWizyta w ramach NFZ u lekarza rehabilitacji medycznej
Następny artykułZdrowa żywność w eco sklepie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj