Ciepłe, letnie miesiące to idealny czas na zabawy w plenerze. Pikniki, grille, spotkania z przyjaciółmi i celebrowanie rozmaitych okazji pod gołym niebem to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu. By jednak zabawa była udana, trzeba wcześniej przygotować wszystko, co do niej niezbędne. W co warto zaopatrzyć się na imprezę w plenerze?

Oświetlenie i dekoracje

Zaopatrzenie plenerowej imprezy warto rozpocząć od odpowiedniego przygotowania miejsca, w którym będzie się ona odbywać. Jedną z najważniejszych rzeczy jest dodatkowe oświetlenie – nie oszukujmy się, większość imprez nie kończy się wraz z zachodem słońca. Biesiadowanie przy latarkach nie jest do końca komfortowym rozwiązaniem, trzeba więc zadbać, by teren spotkania oświetlały lampiony lub żarówki. Odpowiednio dobrane oświetlenie doskonale buduje atmosferę i sprawia, że otoczenie staje się naprawdę klimatyczne.

Jeśli już mowa o atmosferze – to jeśli zależy nam na uświetnieniu przyjęcia i podkreśleniu wyjątkowego charakteru imprezy, zdecydowanie powinniśmy pomyśleć o tematycznych dekoracjach. Musimy potem jednak pamiętać, by koniecznie sprzątnąć je po zakończonej zabawie: nikt nie lubi walających się w plenerze śmieci.

Jednorazowe naczynia i sztućce

Impreza w plenerze bez przekąsek i napojów? Niemożliwe. Zaproszeni goście z pewnością będą raczyć się różnymi smakołykami – warto zadbać, by mogli to robić w wygodny sposób. Standardowe, szklane lub ceramiczne naczynia kiepsko sprawdzają się podczas zabaw na łonie natury. Są ciężkie, ich transportowanie jest niewygodne, a na miejscu nie ma zwykle jak pozmywać po zakończeniu imprezy. Dodatkowo, talerzyki i kubki mogą łatwo ulec uszkodzeniom.

Znacznie lepszym rozwiązaniem będą naczynia jednorazowe! Papierowe talerzyki, kubki oraz sztućce sprawdzą się w każdych okolicznościach – na grillu, podczas obiadu na działce, w trakcie przyjęcia. Są tanie, lekkie, łatwo można dostarczyć je na miejsce, a po wszystkim wystarczy wyrzucić je do kosza. Ci, którzy martwią się o to, czy takie rozwiązanie jest ekologiczne, mogą być spokojni: papierowe naczynia i drewniane sztućce można poddać recyklingowi. W jednorazowe naczynia i sztućce warto zaopatrzyć się online, na przykład tu https://unipack.pl/sklep/naczynia-jednorazowe/.

Wygodne miejsca do siedzenia

By zaproszeni goście dobrze się bawili, muszą mieć wygodne miejsce do siedzenia. Gdy organizujemy imprezę w domu, to zazwyczaj nie ma z tym problemu –- jednak w plenerze może to się stać nieco problematyczne. Warto więc wcześniej przemyśleć tę kwestię. Na pikniku lub grillu rozwiązaniem może być zwykły koc – rozłożony na ziemi zapewni możliwość siedzenia bez obaw o zabrudzenie odzieży. Poziom komfortu dodatkowo podniosą miękkie poduszki. Dobrym pomysłem są także składane stołeczki lub krzesełka, wiele osób decyduje się także na długie ławy. Jeśli organizujemy dużą imprezę, możemy zastanowić się nad wypożyczeniem specjalnego namiotu, przeznaczonego właśnie do takich celów. Ma to dodatkową zaletę – w razie niespodziewanej zmiany pogody, uczestnicy zabawy będą mogli schować się przed padającym deszczem. Trzeba też zadbać o stoły – przekąski i napoje nie będą przecież stały na ziemi!

Imprezy w plenerze mają swój niepowtarzalny charakter. Zorganizowanie tego typu zabawy zazwyczaj nie jest aż tak trudne, warto jednak zadbać, by zaopatrzyć się we wszystko, co może nam się przydać. Komfortowe warunki i niezbędne akcesoria sprawią, że zabawa będzie przebiegała w beztroskiej atmosferze, a tematyczne dekoracje z pewnością podkreślą charakter spotkania.

[Głosów: 1 Średnia: 5]
Poprzedni artykuł4 orzeźwiające koktajle owocowe z malinami
Następny artykułCo to jest probiotyk?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj