Organizując imprezę mamy nadzieję, że wszyscy jej uczestnicy będą doskonale się bawić.

Skupiamy się więc na programie zabawy, menu, atrakcjach czy dekoracjach. Warto mieć jednak świadomość, że to nie wszystko. Podczas trwania wydarzenia może zdarzyć się wszystko – wypadek, gorsze samopoczucie lub nawet utrata przytomności przez uczestnika. Warto zdawać sobie z tego sprawę i zatroszczyć się o odpowiednie zabezpieczenie medyczne.

Zabezpieczenie medyczne imprezy wymagane jest prawem

Mówiąc o zabezpieczeniu medycznym imprez warto wspomnieć, że w niektórych przypadkach jest ono wymagane przez przepisy polskiego prawa. Zgodnie z zapisami znajdującymi się w ustawie „O bezpieczeństwie imprez masowych (Dz.U.Nr 106 poz. 680 z 1998 r. z późniejszymi zmianami)” organizator musi zapewnić zabezpieczenie medyczne na imprezie, która liczy ok 1000 osób (gdy impreza jej plenerowa) lub 300 osób (gdy odbywa się wewnątrz budynku). Warto jednak rozważyć współpracę z patrolami medycznymi nawet jeśli impreza, którą urządzamy będzie mniejsza niż podane wyżej liczby uczestników.

Jak wygląda zabezpieczenie medyczne w praktyce?

Wiele osób nie zdaje sobie dokładnie sprawy z tego jak wygląda, lub też wyglądać powinno zabezpieczenie medyczne imprezy. Przyjrzyjmy się mu więc dokładniej. Przede wszystkim, pracownicy, którzy się tym zajmują powinni posiadać doświadczenie medyczne. Na imprezie znajdować się muszą punkty pomocy lekarskiej, w których znajdzie się sprzęt medyczny, opatrunki, leki – słowem wszystko to co sprawdzić może się w przypadku pierwszej pomocy.

Ponadto coraz częściej pracownicy zabezpieczenia medycznego na bieżąco obserwują uczestników imprezy np. poruszając się po niej na Segwayach, dzięki czemu są w stanie znacznie szybciej wychwycić jakiekolwiek nieprawidłowości. Pracownicy medyczni zajmujący się zabezpieczeniem imprezy powinni również mieć odpowiedni sprzęt, dzięki któremu będą mogli szybko skontaktować się z innymi osobami patrolującymi imprezę oraz ze służbami.

Postaw na sprawdzoną, doświadczoną firmę

Obecnie wiele firm oferuje swoje usługi medycznego zabezpieczania imprez. Nie wszystkie jednak są w stanie zapewnić nam najwyższy poziom bezpieczeństwa. Dlatego też warto decydować się na współpracę z firmami, które posiadają doświadczenie, nowoczesny sprzęt oraz ściśle współpracują z innymi służbami takimi jak pogotowie, straż pożarna czy policja. Zwiększa to znacząco bezpieczeństwo uczestników i pozwala szybko reagować w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń. Jedną z frim, która ofertuje takie właśnie usługi jest http://kgr.com.pl/. Oferuje ona zabezpieczenie medyczne imprez masowych i niemasowych w Krakowie oraz w województwach Śląskim, Małopolskim, Podkarpackim i Świętokrzyskim.

Podsumowując, jako organizator imprezy odpowiadasz nie tylko za to, by wszyscy jej uczestnicy dobrze się bawili, ale również za to, by byli całkowicie bezpieczni. Dlatego też warto zdecydować się na współpracę z firmą, która zajmuje się zabezpieczeniem medycznym i mieć pewność, że nikomu nic złego się nie przydarzy.

[Głosów: 0 Średnia: 0]
Poprzedni artykułLeginsy do biegania – wszystko, co warto wiedzieć
Następny artykułTradycyjne i nowoczesne – zegarki zawsze na czasie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj