Pielęgnacja jamy ustnej powinna być tak samo ważna, jak pielęgnacja skóry i ciała. Jednak chąc pójść na skróty, szukamy szybkich rozwiązań. Dowodzi tego średni czas mycia zębów, który wynosi 40 sekund, podczas gdy powinien trwać przynajmniej dwie minuty. Pewnie chcielibyście zapytać, kto rano ma dwie minuty na mycie zębów? Ale warto pamiętać, że profilaktyka to podstawa, zwłaszcza w pielęgnacji jamy ustnej. Jak w takim wypadku skutecznie zadbać o nasze zęby i zapewnić im kompleksową ochronę? Marka SEYSSO przychodzi z pomocą.

https://www.shop-dent.pl

Poznaj swoje potrzeby

Dobierając pielęgnację jamy ustnej bardzo często sięgamy po produkty wybielające, niwelujące przebarwienia, zapominając o innych potrzebach i dolegliwościach, które możemy odczuwać. A to właśnie ich prawidłowe rozpoznanie gwarantuje odpowiedni dobór produktów oraz skuteczną ochronę. W końcu piękny uśmiech, to zdrowe zęby. Ale jak rozpoznać te potrzeby i na co zwracać uwagę? Przede wszystkim należy zasięgnąć opinii specjalisty i udać się na konsultację do stomatologa bądź higienistki. Ponadto, między wizytami niezwykle ważne jest, aby obserwować, czy nie pojawiają się różne dolegliwości – np. czy cierpimy na nadwrażliwość, czy nasze dziąsła krwawią, czy mamy tendencje do gromadzenia się osadu? Odpowiedzi na te pytania pozwolą zdefiniować, czego brakuje w naszej higienie i o co należy zadbać.

Stwórz własny rytuał dla swojej jamy ustnej

Rytuały są zdecydowanie bardziej przyjemne, niż czynności wykonywane rutynowo. Dlatego codzienną czynność mycia zębów warto zamienić w pielęgnująco-ochronny rytuał wzbogacony w produkty, które działają na wielu płaszczyznach. W ofercie SEYSSO znajdziemy profesionalne kosmetyki do higieny jamy ustnej, które mają szerokie spektrum działania i posiadają aktywne składniki ochronne. Jednak co jest najważniejsze w codziennej pielęgnacji? Ekspert ds. higieny jamy ustnej Krzysztof Gałka wyjaśnia:

Aby zadbać o zdrowie naszych zębów oraz dziąseł potrzebujemy przede wszystkim szczoteczki oraz pasty. W higienie jamy ustnej bardzo ważne jest, aby przestrzegać czasu mycia zębów, a także wypracować odpowiednią technikę czyszczenia – tak, aby jama ustna z każdej strony została skutecznie domyta. Produkty SEYSSO są świetnym uzupełnieniem codziennej pielęgnacji i zapewniają dodatkową ochronę. Ale ochrona ta jest kompleksowa dopiero wtedy, kiedy niczego nie pomijamy, a tak bywa z przestrzeniami międzyzębowymi. Dlatego polecam korzystać również z nici dentystycznej, która ułatwia usuwanie resztek pokarmu oraz osadzającej się płytki nazębnej.

W ofecie SEYSSO poza szeroką ofertą szczoteczek sonicznych, dostępne są również produkty uzupełniające, przeznaczone do codziennego stosowania. Wśród nich znajdziemy dwa warianty pasty do zębów, płyn do płukania oraz nić dentystyczną.

Dostępne w SEYSSO pasty, Carbon oraz Black, zawierają 5% nanohydroxyapatyt – składnik nazywany inaczej płynnym szkliwem, który zapewnia ochronę oraz pomaga walczyć z nadwrażliwością. Natomiast zastosowany w czarnej paście węgiel aktywny nie tylko delikatnie usuwa przebarwienia, ale posiada również właściwości adsorpcyjne i odświeżające oddech. Formuły obu past, dzięki optymalnej konsystencji i niskiemu stopniowi spieniania, pozwalają w pełni wykorzystać funkcje oraz możliwości szczoteczek sonicznych.

Innym produktem uzupełniającym codzienną pielęgnację jest płyn do płukania SEYSSO Carbon Black, który zawiera fluor w bezpiecznych ilościach, dzięki czemu działa przeciwpróchniczo, a także zabezpiecza zęby przed kwasami i demineralizacją.

Na koniec nie zapominajmy również o właściwościach nici dentystycznej. Nić Carbon Black, która jest delikatnie woskowana, pozwala skutecznie docierać do trudnodostępnych miejsc i przestrzeni międzyzębowych oraz w łatwy sposób usunąć płytkę nazębną.

[Głosów: 0 Średnia: 0]
Poprzedni artykułProjekt kuchni dla dużej rodziny – jak pogodzić funkcjonalność i styl? Poznaj sprawdzone rozwiązania!
Następny artykułKryteria wyboru piórnika: jak odnaleźć ten, który dziecko pokocha?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj