Depilacja laserowa jest bezpieczną i skuteczną metodą usuwania zbędnego owłosienia, ale jak każdy zabieg kosmetyczny, może nie być odpowiednia dla każdej osoby. Istnieją pewne przeciwwskazania i czynniki ryzyka, które mogą wykluczyć przeprowadzenie tego zabiegu.

Przeciwwskazania do zabiegu depilacji laserowej

Do najczęstszych przeciwwskazań dotyczących zabiegu depilacji laserowej zaliczamy:

Kolor skóry i włosów – depilacja laserowa działa najlepiej na ciemniejszych włosach na jaśniejszej skórze. To dlatego, że laser jest zaprojektowany do rozpoznawania pigmentu we włosach i zniszczenia mieszka włosowego. Jeśli skóra jest bardzo ciemna lub włosy są bardzo jasne, może być trudniej osiągnąć skuteczne wyniki. Czyli im większy kontrast pomiędzy kolorem skóry, a kolorem włosa tym większa absorpcja wiązki lasera, czyli lepszy efekt zabiegowy. 

Opalenizna – osoby opalone nie powinny poddawać się depilacji laserowej. Skóra świeżo opalona ma więcej pigmentu, co sprawia, że zabieg jest bardziej ryzykowny. Osoby decydujące się na depilację laserową powinny unikać słońca przez co najmniej kilka tygodni przed zabiegiem.

Ciąża – kobiety w ciąży nie powinny poddawać się depilacji laserowej. Chociaż nie ma dowodów naukowych na to, że zabieg może zaszkodzić rozwijającemu się płodowi, zaleca się unikanie jakichkolwiek ryzykownych procedur podczas ciąży, zwłaszcza że jest to specyficzna grupa na której nie prowadzi się tego typu badań. 

Choroby skóry – osoby z niektórymi chorobami skóry, takimi jak łuszczyca, czy trądzik różowaty, mogą reagować większą wrażliwością. Nie jest to powód do całkowitego wykluczenia z zabiegu, ale w tym przypadku ważna będzie właściwa analiza i konsultacja.

Zaburzenia hormonalne – zaburzenia hormonalne, takie jak zespół policystycznych jajników (PCOS), niedoczynność i nadczynność tarczycy, choroba Hashimoto lub inne choroby hormonalne, mogą powodować nadmierne owłosienie. W takich przypadkach, konieczne jest zidentyfikowanie i leczenie przyczyny problemu hormonalnego przed przystąpieniem do depilacji laserowej.

Choroby autoimmunologiczne – osoby z chorobami autoimmunologicznymi, takimi jak toczeń rumieniowaty układowy czy łuszczyca, mają skórę bardziej podatną na uszkodzenia i nie powinny poddawać się depilacji laserowej bez konsultacji z lekarzem.

Leki i zioła fotouczulające – stosowanie leków i ziół fotouczulających mogą znacząco zwiększyć ryzyko wystąpienia reakcji skórnych zarówno w trakcie jak i po zabiegu laserowym, takich jak oparzenia, blizny, czy przebarwienia. Dlatego ważne jest poinformowanie kosmetologa o wszystkich przyjmowanych lekach, włącznie z lekami przeciwbólowymi, przeciwzapalnymi i suplementami.

Choroby nowotworowe – osoby chorujące na nowotwory skóry lub inne choroby nowotworowe powinny unikać depilacji laserowej na obszarach dotkniętych chorobą.

Świeże oparzenia lub rany na obszarze zabiegowym – skóra, która jest świeżo zraniona lub oparzona, powinna zostać wyleczona przed przystąpieniem do zabiegu depilacji laserowej, aby uniknąć powikłań.

Konsultacja z kosmetologiem w Hamak SPA Chill&Beauty

Przed poddaniem się zabiegowi depilacji laserowej zawsze ważne jest, aby przeprowadzić szczegółową konsultację z kosmetologiem, aby ocenić skórę, historię zdrowia i zdecydować, czy zabieg przyniesie spodziewane efekty i będzie jednocześnie bezpieczny. W Hamak SPA Chill&Beauty kosmetolodzy mają wieloletnią praktykę w pracy z laserami. Wiedzą jak bezpiecznie zakwalifikować pacjenta oraz przeprowadzić procedurę przynoszącą oczekiwane efekty. Dodatkowo należy pamiętać, że depilacja laserowa wymaga serii 4-6 zabiegów aby osiągnąć pożądany efekt co wyklucza stosowanie na przykład leków i ziół fotouczulających w tym okresie.

[Głosów: 1 Średnia: 5]
Poprzedni artykułTrendy jesień-zima 2023/24
Następny artykułPielęgnacja drewnianych podłóg w domu – jak zachować ich piękny wygląd?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj