Skłonność do podrażnień może wynikać z różnych czynników. Istnieje jednak wiele sposobów, dzięki którym możemy zadbać o naszą wrażliwą skórę. Należy przede wszystkim podejść do tematu holistycznie i zwracać uwagę na szczegóły, które w znacznym stopniu mogą poprawić stan naszej skóry. Jak zatem zadbać o jej bezpieczeństwo? Tłumaczymy w artykule!

Wybierz hipoalergiczne środki czystości

Bez względu na to, czy zmagamy się z alergią, czy po prostu mamy wrażliwą skórę, dobrze jest zadbać o to, by środki chemiczne, z których korzystamy, miały delikatne składy. Hipoalergiczna chemia gospodarcza to taka, po kontakcie z którą ryzyko pojawienia się reakcji alergicznej jest znacznie obniżone. Unikniemy więc nieprzyjemnych objawów, w tym podrażnienia skóry. Postawienie przede wszystkim na hipoalergiczne środki piorące to sposób na to, by zadbać o swoje zdrowie. Standardowe proszki do prania zawierają między innymi substancje zapachowe, które wywołują reakcje alergiczne. Hipoalergiczne produkty są zaś bezzapachowe, dlatego poleca się je między innymi wtedy, gdy cierpimy z powodu alergii wziewnej. Dzięki postawieniu na antyalergiczne produkty unikniemy też pojawienia się reakcji skórnej w wyniku kontaktu z detergentem, gdy przez nieprawidłowe dozowanie produkt nie zostanie w całości wypłukany z materiału.

Proszek dezynfekujący Mr. ZIGGIPamiętaj o dezynfekcji tkanin

Najskuteczniejszym sposobem na dokładne oczyszczenie tkanin jest wypranie ich w środku o działaniu dezynfekującym. Jednak aby zabieg przyniósł naprawdę dobre efekty, dobrze będzie wybrać produkt, który aktywuje się w niższej temperaturze. Standardowe środki dezynfekujące do prania potrzebują wysokiej temperatury (nawet 90 stopni Celsjusza), by aktywować swoje działanie. Nie jest to jednak bez różnicy dla tkanin – takie warunki znacznie przyspieszają proces ich niszczenia. Do tego opierają się na działaniu bardzo silnych substancji, które mogą źle wpływać na wrażliwą skórę. Alternatywą dla dezynfekcji termicznej i dla intensywnie działających środków piorących są produkty od Mr. ZIGGI. Pozwalają one na dokładne oczyszczenie tkanin z wszelkich zanieczyszczeń, między innymi z bakterii, grzybów czy roztoczy kurzu domowego. Działanie dezynfekujące aktywuje się już w 40 stopniach Celsjusza, dzięki czemu nawet standardowe pranie będzie pozwalało na usunięcie zabrudzeń w materiałów. Połączenie dezynfekcji z hipoalergicznym składem daje gwarancję bezpieczeństwa dla naszej skóry.

Zadbaj o czystość

Jeśli zastanowimy się bardziej nad tym, co ma najwięcej kontaktu z naszą skórą, dojdziemy do wniosku, że jest to łóżko. Z tego powodu troska o czystość pościeli, prześcieradła, poduszek czy koca jest jednym z kluczowych elementów dbania o bezpieczeństwo skłonnej do podrażnień skóry. To właśnie w łóżku znajduje się największe siedlisko roztoczy kurzu domowego, które znajdują tam swoje pożywienie, czyli złuszczony ludzki naskórek. Regularne i częste pranie pościeli w hipoalergicznym i dezynfekującym środku jest zatem naprawdę ważne! Podobnie w przypadku ręczników, które mają bezpośredni kontakt z naszą skórą. Warunki panujące w łazience sprzyjają rozwojowi bakterii i grzybów, dlatego powinniśmy pamiętać o tym, by odpowiednio często prać ręczniki – informacje o tym, jak prawidłowo to robić, znajdują się w artykule: https://mr-ziggi.pl/jak-prac-reczniki/.

Usuwaj sierść zwierząt

Właściciele czworonogów z pewnością wiedzą, jakim utrapieniem jest wszechobecna sierść, która przyczepia się do tkanin. Nie tylko ze względów estetycznych powinniśmy dbać o to, by usuwać ją z ubrań i innych materiałów. Na sierści przenoszone są również inne zanieczyszczenia, które mogą wywoływać reakcje alergiczne, a także podrażniać delikatną skórę. Pamiętajmy więc o tym, by usuwać sierść, na przykład za pomocą rolek do ubrań lub podczas prania w środku dezynfekującym.

Jak zadbać o wrażliwą skórę – podsumowanie

Istnieje wiele sposobów, dzięki którym możemy uchronić naszą skórę przed pojawieniem się na niej podrażnień. Stawiajmy przede wszystkim na hipoalergiczne produkty oraz zwracajmy uwagę na to, z jakich środków piorących korzystamy – powinny mieć one bezpieczne dla skóry składy oraz najlepiej, jeśli pozwalają od razu na dezynfekcję tkanin. Zadbajmy o czystość pościeli, ręczników i innych materiałów, które mają bezpośredni kontakt z naszą skórą, między innymi przez usuwanie sierści zwierząt.

[Głosów: 0 Średnia: 0]
Poprzedni artykułCzy warto kupić robot kuchenny?
Następny artykułSiemię lniane i jego zalety

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj