Od tysięcy lat człowiek patrzy w gwiazdy. Czego szuka? Co pragnie znaleźć w miliardach niebieskich punkcików?

Tę naturalną ciekawość również od tysięcy zaspokajają wybrańcy, tworząc przeróżne teorie nie z tego świata. Wokół pochodzenia życia powstało tysiące hipotez mających niewiele wspólnego z realizmem. Gadające węże, ogniste ptaki czy potężne cyklopy tworzą schematy, które być może z wygody przyjmują miliardy ludzi. Nie wszyscy. Część odrzucając mitologię, chce wiedzieć, dlaczego kamień jest kamieniem a ptak ptakiem. Chce o tym rozmawiać, szukając sobie podobnych, chce widzieć i słyszeć. Wie, że czas na ewolucję myślenia!

Gotów na pokonanie schematów myślenia?

Ewolucja to rozwój i przemiany niedoskonałego w doskonalsze. Podobnie rzecz się ma z naszymi umysłami, powstają pytania, na które ciężko znaleźć odpowiedzi bez odpowiedniej wiedzy. Wiele wskazówek można znaleźć na portalu Ewolucja Myślenia, spotkać ludzi podobnie myślących, których nurtują niemal te same kwestie. Nikt tam nie namawia do wyparcia się dotychczasowych prawd, natomiast portal daje sposobność do skonfrontowania ich z realną przeszłością. Biologia odsłania tajemnice ukrywane od milionów lat, nauka o ziemi nagle staje się prostsza, a geologia przestaje straszyć dziwnymi określeniami. Dopiero w zderzeniu z faktami człowiek czuje, że czas wyjść poza schemat!

Poznasz przyszłość, badając przeszłość.

Wbrew pozorom nasza planeta nie oferuje nic nowego. Wszystko, co się dzieje, już kiedyś miało miejsce. Owszem, inna była lokalizacja, inne gatunki, być może nieco inny skutek, jednak globalnie wszystko już było i z pewnością stanie się ponownie. Nie da się zapobiegać, nie znając przyczyny. Ziemia to żywioł i uparte trwanie w utartych poglądach w niczym nie pomoże. To tak, jakby zamknąć oczy i mieć poczucie, że się jest niewidzialnym. Wiedzą o tym doskonale poszukiwacze prawdy. Zdają sobie też sprawę z tego, że kompletnej wiedzy nie da się po prostu posiąść, trzeba nauczyć się jej szukać. Przynajmniej część jest dostępna na portalu Ewolucja Myślenia, który podobnie jak Focus czy National Geographic skupia się na wszystkim, co dotyczy pochodzenia naszej planety.

Moja ewolucja myślenia!

Jest taki moment w życiu człowieka chcącego poszerzyć horyzonty, kiedy utarte opinie czy prawdy objawione przestają wystarczać. Irytuje, że na proste pytania otrzymuje pełne zagmatwania odpowiedzi. Wie, że coś jest nie tak, wybuch wulkanu jest najnormalniejszym zjawiskiem geologicznym, a nie objawem gniewu bliżej nieokreślonych super istot.

Człowiek myślący wie, że uderzenie pioruna jest efektem działania sił natury, a nie wynikiem zbrojnych działań mitycznego pana. Wie wiele, ale z pewnością nie wszystko. Ile czasu zajęłoby mu choćby przejrzenie stosownej bibliografii obejmującej historię ziemi i wszystkiego, co na niej się znajduje? Nie sposób w trakcie jednego życia objąć tego wszystkiego, dlatego warto na początek sięgnąć po naukę w formie skondensowanej. Dzięki temu da się uniknąć przerażenia jej ogromem.

[Głosów: 0 Średnia: 0]
Poprzedni artykułJak zmysłowa bielizna może poprawić twoje samopoczucie
Następny artykułJak najlepiej wyznać uczucia? Zrób to z pocztą kwiatową!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj