Jednym z najpopularniejszych i najczęściej wykonywanych w ostatnim czasie zabiegów kosmetycznych jest makijaż permanentny, pozwalający poprawić wiele mankamentów urody, który dodatkowo cechuje trwałość oraz znikome ryzyko powikłań pozabiegowych Najpopularniejszym typem makijażu permanentnego jest makijaż brwi. Ten jednak by został prawidłowo wykonany, wymaga nie tylko zastosowania produktów wysokiej jakości. W tym przypadku równie istotne znaczenie ma prawidłowe wykonanie rysunku odpowiednimi akcesoriami.

Jak wykonać najlepszy rysunek wstępny brwi?

Najlepsze linergistki doskonale wiedzą, że nie istnieje ideału kształt brwi, który będzie pasował każdej kobiecie. Ze względu na to, że każda twarz jest inna i każda pięknie wygląda w nieco innej oprawie, przed każdym makijażem konieczne jest wykonanie rysunku wstępnego brwi, uwzględniającego indywidualne cechy osoby, dla której jest tworzony. 

Stworzenie rysunku wstępnego jest bardzo ważne, ponieważ to właśnie od brwi w dużej mierze zależny jest wygląd całej twarzy. Odpowiednio dopasowane mogą złagodzić rysy twarzy lub wręcz przeciwnie – nieco je wyostrzyć. Idealne brwi powinny być symetryczne, niezwykle istotne jest też zachowanie ich odpowiednich proporcji.

Jakie akcesoria będą niezbędne do wykonania rysunku wstępnego?

Tu przydatna będzie przede wszystkim suwmiarka, linijka, dobrej jakości kredki do brwi (to jedno z najważniejszych akcesoriów, bez których profesjonalne wykonanie makijażu permanentnego nie będzie możliwe), opcjonalnie specjalna nitka barwiąca. Nie są to skomplikowane w użyciu akcesoria, za to będą niezwykle pomocne w nanoszeniu rysunku na brwi, mając na uwadze to, że te muszą być idealnie symetryczne, a ich proporcje względem siebie i pozostałej części twarzy, zachowane.

Linergistki do przygotowania dobrego makijażu permanentnego będą potrzebowały również korektora o bardzo dobrym kryciu, przyda się również narzędzie do regulowania włosków – tu w zależności od preferencji można sięgnąć po pęsety, trymery czy nożyczki. Przyda się również dobrej jakości płyn micelarny, który będzie na tyle delikatny, że nie podrażni nawet bardzo wrażliwej skóry. Ten przyda się przede wszystkim wtedy, gdy okaże się, że kreska czy linia zostały źle poprowadzone, zatem wymagają korekty.

Linergistka ma spory wybór akcesoriów, które pomogą jej wykonać dobry rysunek wstępny brwi. To, z których zdecyduje się skorzystać, zależne jest od jej indywidualnych preferencji oraz tego, z jakimi narzędziami pracuje jej się najlepiej.W makijażu permanentnym, poza odpowiednim przygotowaniu skóry i okolic oczu do zabiegu, również ważne jest wykonanie odpowiedniego rysunku wstępnego brwi. Te powinny być idealnie dopasowane do twarzy, nie mogą być zbyt przesadzone, ponieważ wówczas, zamiast podkreślać urodę, będą ją tylko psuły, a przecież w makijażu chodzi o to, żeby udoskonalić urodę. 

[Głosów: 1 Średnia: 5]
Poprzedni artykułJakie bluzki na lato 2023? Najlepsze modowe porady!
Następny artykułCzym charakteryzują się garnki gastronomiczne?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj