Rzeźbienie sylwetki przy pomocy prądu o odpowiednio dobranej częstotliwości to obecnie jedna z najskuteczniejszych metod wspomagania efektów odchudzania i treningów. Zaawansowana technologia pozwala na wzmocnienie mięśni oraz zredukowanie nadmiaru tkanki tłuszczowej. W poniższym artykule wyjaśniamy, jak działa urządzenie do modelowania sylwetki Sculpting Pro.

Rzeźbienie sylwetki przy pomocy technologii HIFEM

Urządzenie Sculpting Pro, dostępne w ofercie firmy LightDerm z Łodzi wykorzystuje technologię HIFEM (ang. High-Intensity Focused Electromagnetic). Jego działanie polega na pobudzaniu mięśni oraz redukcji tkanki tłuszczowej przy pomocy fal elektromagnetycznych o wysokiej częstotliwości. Podczas zabiegu indukowane są tzw. skurcze supramaksymalne, dzięki czemu możliwe jest kompleksowe rzeźbienie sylwetki. Skurcze te powodują zwiększone uwalnianie adrenaliny w organizmie, co wyzwala intensywną odpowiedź lipolityczną w komórkach tłuszczowych. W rezultacie tkanka mięśniowa jest zmuszona do adaptacji, czego efektem jest wzmożona budowa masy mięśniowej oraz jednoczesne spalanie tłuszczu.

Na czym polega zabieg urządzeniem Sculpting Pro?

Sculpting Pro emituje fale o wysokiej częstotliwości. Wywołują one skurcze podobne do tych, jakie towarzyszą mięśniom podczas treningu na siłowni. Zabieg jest przyjemny i komfortowy. W trakcie elektrostymulacji możliwe odczuwane są jedynie wibracje i delikatne mrowienia skóry. Jest to nieinwazyjny, bezpieczny i bezbolesny sposób rzeźbienia sylwetki. Pojedyncza sesja trwa od 30 do 45 minut. Zaleca się przeprowadzenie serii kilku zabiegów, przy czym ich dokładna liczba zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji pacjenta, a także od oczekiwanych przez niego rezultatów.

Modelowanie ciała metodą Sculpting Pro daje podobne efekty jak aktywność fizyczna, ale w dużo krótszym czasie. Urządzenie generuje impulsy o szybszej częstotliwości, bez fazy relaksacji. Pobudzenie mięśni podczas zabiegu porównywalne jest do wykonania 20 tysięcy przysiadów lub brzuszków (w zależności od stymulowanego obszaru ciała). Co ważne, po elektrostymulacji nie występuje efekt wyczerpania, jak po tradycyjnym treningu. Optymalne efekty pojawiają się po upływie 2-4 tygodni po zakończeniu pełnej serii. Średni poziom redukcji tkanki tłuszczowej u pacjentów wynosi około 16%, natomiast przyrost masy mięśniowej oscyluje w granicach 19%.

Modelowanie ciała bez siłowni – efekty

Sculpting Pro to sprzęt do modelowania sylwetki, który umożliwia budowanie mięśni, wyszczuplanie ciała, redukcję cellulitu oraz rzeźbienie sylwetki w takich miejscach, jak brzuch, pośladki czy uda. Urządzenie działa intensywniej niż tradycyjne ćwiczenia – stymuluje skurcze wszystkich mięśni, również głębokich. Pozwala na idealne wyrzeźbienie brzucha i pośladków, co przekłada się na wzmocnienie całej sylwetki. Po jego zastosowaniu poprawia się również napięcie skóry. W miejscach poddawanych zabiegowi mięśnie stają się bardziej widoczne, a skóra jędrna i delikatna. Regularne zabiegi z użyciem Sculpting Pro w skuteczny sposób wspomagają walkę z otyłością brzuszną (w połączeniu z dietą i ćwiczeniami).

Zabieg ten polecany jest osobom o prawidłowej masie ciała lub nieznacznej nadwadze. Dzięki kilku sesjom można zauważyć delikatnie zarysowane mięśnie wybranych partii ciała. Osoby, posiadające duży poziom podskórnej tkanki tłuszczowej powinny najpierw odbyć terapię odchudzającą, polegającą na stosowaniu odpowiedniej diety i treningów.

Jeżeli szukasz sprawdzonego urządzenia do rzeźbienia sylwetki do swojego gabinetu, skontaktuj się z firmą LightDerm z Łodzi, która prowadzi sprzedaż profesjonalnych urządzeń dla medycyny estetycznej.

[Głosów: 0 Średnia: 0]
Poprzedni artykułCzym zajmuje się ortoptysta?
Następny artykułCatering na święta wielkanocne. Dlaczego to dobry pomysł?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj