Karmienie piersią to naturalny sposób pielęgnacji i odżywiania maluszka. Niestety nie zawsze jest łatwo pobudzić gruczoły do produkcji mleka, a samo utrzymanie laktacji również bywa wyzwaniem. Wtedy sprawdzą się praktyczne metody na to, aby ten proces był efektywniejszy. Dowiedz się, jakie są popularne sposoby na utrzymanie laktacji.

Problemy podczas karmienia piersią – co je powoduje?

Zanim będzie możliwe omówienie sposobów na utrzymanie laktacji podczas karmienia piersią, warto zastanowić się, co powoduje trudności w produkcji pokarmu. Zazwyczaj to zjawisko jest związane z nadmierną utratą krwi podczas porodu. Dlatego wiele świeżo upieczonych mam skarży się na słabą laktację po cesarce. Dochodzą do tego także uwarunkowania genetyczne oraz czynniki indywidualne, takie jak np. przebyte choroby czy urazy, w szczególności dotyczące obszaru piersi.

Jak pobudzić laktację?

Jednym ze znanych babcinych sposobu na pobudzenie laktacji jest po prostu częste przykładanie malucha do piersi. Naturalny odruch ssania u dziecka powinien pobudzić produkcję mleka. Jednak nie zawsze takie rozwiązanie jest możliwe, zwłaszcza gdy maluszek nie potrafi jeszcze odpowiednio ssać. Wtedy praktycznym wyposażeniem będą laktatory elektryczne, takie jak w ofercie Babyono https://babyono.com/produkty/02-karmienie-piersia/laktatory/2-13. W swoim działaniu imitują odruch ssania u maluszka, a także są wyposażone w specjalne funkcje masujące. Oprócz nich, warto zaopatrzy się także we wkładki laktacyjne. Dzięki nim po pobudzeniu laktacji zachowasz higienę. Jeśli zastanawiasz się, czy Twój maluszek otrzymuje odpowiednią ilość pokarmu, informacje na temat prawidłowego przybierania na masie znajdziesz tutaj  https://babyono.com/ile-powinno-przybierac-na-wadze-niemowle/24-36. Dzięki takim poradom rodzicielstwo oraz opieka nad noworodkiem będzie łatwiejsza, a Ty rozwiejesz swoje wątpliwości.

[Głosów: 0 Średnia: 0]
Poprzedni artykułPomellato – biżuteria w oryginalnym, kolorowym stylu
Następny artykułRola terapii poznawczo-behawioralnej i farmakoterapii w leczeniu uzależnień

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj