Decyzja o ślubie jest jedną z najważniejszych w życiu. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że chce się dzień zaślubin celebrować w wyjątkowy sposób. Niestety jego przygotowanie bywa duży wyzwaniem, ponieważ chcemy, by wszystko było idealne i dopracowane w najdrobniejszym szczególe. Choćby tort weselny, który jest przecież bardzo istotnym elementem przyjęcia weselnego. Ma zachwycać swoim wyglądem, podkreślając wyjątkowy charakter uroczystości i stanowić doskonałe tło dla pamiątkowych zdjęć. A poza wszystkim ma zachwycać smakiem – wręcz rozpływać się w ustach. Tylko jaki tort na wesele będzie najlepszy? Poniżej kilka cennych wskazówek na co zwrócić uwagę, by dokonać właściwego wyboru.

Torty weselne to kosztowne atrakcje

I choć w przypadku świętowania najważniejszego dnia w życiu nie chcemy mówić o pieniądzach, to niestety jego sposób przygotowania determinowany jest przez budżet, jakim dysponujemy i możemy na ten cel przeznaczyć. W związku z czym warto mieć na uwadze fakt, że idealny tort weselny jest dość kosztowną atrakcją. Zwłaszcza jeśli będzie nam zależało na jego efektownym wyglądzie i wyśmienitym smaku. Taki tort wymaga specjalistycznych umiejętności – a nie każdy cukiernik takie posiada. Doświadczenie i jakość wykonania znajdują więc odzwierciedlenie w cenie.

Oczywiście koszt wykonania tortu weselnego będzie zależał od kilku czynników – wielkości, kształtu czy stopnia skomplikowania wykonywanych dekoracji. Im bardziej zaawansowane projekty tym cena będzie wyższa. Niemniej jednak chcąc oszacować koszt przeciętnego tortu weselnego, można przyjąć pewną zasadę – pomnożyć liczbę gości weselnych przez ok. 10-25 zł.

Wybór cukiernika – komu zaufać?

Szukając cukierni, której zlecimy wykonanie torty weselnego warto:

  • sugerować się opiniami klientów;
  • przejrzeć stronę stronę internetową cukierni, by sprawdzić czy oferowane przez nich projekty będą nam odpowiadały;
  • wziąć pod uwagę jej odległość od miejsca, w którym będzie zorganizowane przyjęcie (by transport tortu nie okazał się kłopotliwy; większość cukierni go oferuje w cenie lub za dopłatą, ale bywa, że o transport trzeba samemu zadbać);
  • sprawdzić czy oferuje ona personalizację tortu, czy jedynie zajmuje się masową produkcją ciast;
  • czy oferuje bezpłatną degustację – by nie kupować przysłowiowego „kota w worku”;
  • wziąć pod uwagę jakość produktów używanych do wyrobu tortów w danej cukierni oraz jej indywidualne podejście do projektów;
  • sprawdzić czy w jej ofercie znajduje się także tzw. candy bar – słodkie stoły, dopełniające wystrój wnętrza i ofertę serwowanych posiłków i przekąsek.

Tort weselny ma być dostosowany do indywidualnych preferencji i oczekiwań, więc wybór cukierni będzie determinowany możliwością spełnienia naszych wymagań.

Uniwersalny czy może bardziej wykwintny smak?

Oczywiście liczy się nie tylko wygląd, ale również smak weselnego tortu. Powinien być przepyszny – stanowić ucztę dla podniebienia wszystkich gości. Tylko jak wszystkim dogodzić i sprawić, że każdemu będzie tort smakował? Nie będzie łatwo, ale pamiętając, że to nasz dzień warto sugerować się własnymi preferencjami smakowymi. Degustacje tortów oferowane przez cukierników znacznie ułatwiają podjęcie decyzji.

Warto również smak tortu i jego wygląd dostosować do wybranej stylizacji i menu weselnego, by stanowił ich dopełnienie. Wybierając jednak smak tortu trzeba mieć na uwadze ewentualne alergie pokarmowe gości – np. zapobiegawczo zrezygnować ze składników mogących uczulać.

Wciąż najbardziej popularnym rozwiązaniem jest połączenie bitej śmietany z owocami, ale królują także torty bardziej awangardowe o wyszukanych i nietypowych smakach. Wszystko zależy od gustu.

Tort weselny odzwierciedla w pewnym stopniu temperament Młodej Pary. Klasyczne wersje tortu nie przestają być popularne i są bezpieczne, ale modne stają się torty bardziej awangardowe – torty „naked” (bez zewnętrznej warstwy kremu), wieża z muffinek ,Ruffle Cakes czy torty o nietypowych kształtach. Jest to już kwestia indywidualnych preferencji.

[Głosów: 0 Średnia: 0]
Poprzedni artykułWyróżnij się, bądź sobą, z nami możesz wyrazić siebie!
Następny artykułCo to jest chrom? Jaka jest jego rola w organizmie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj