Rehabilitacja blizny jest pojęciem oznaczającym oddziaływanie na bliznę po to, aby pobudzić krążenie w tkankach oraz przez to je dotlenić. Celem rehabilitacji blizny jest jej uelastycznienie.

Jak przeprowadza się rehabilitację blizny?

Rehabilitacja blizny (czyli inaczej “scar relaxation”) to seria zabiegów manualnych, czyli masaży oraz z wykorzystaniem urządzeń, np. do masażu próżniowego. Są to zabiegi bezbolesne, a nawet wręcz sprawiające przyjemność. W wyniku regularnej pracy z blizną staje się ona bardziej elastyczna. Niweluje to dyskomfort w codziennych czynnościach, który objawia się charakterystycznym uczuciem “ciągnięcia”.

Wielu urofizjoterapeutów i fizjoterapeutów zaleca przeprowadzanie mobilizacji czy też rehabilitacji blizny po cięciu cesarskim tuż po zakończeniu porodu. Przyspiesza to procesy rehabilitacyjne, zapobiega powstawaniu zrostów i dzięki temu, zmniejsza ryzyko powstania nieestetycznej, widocznej blizny. Jeśli mimo to pacjentka po upłynięciu roku od porodu nie jest zadowolona z wyglądu blizny, można przeprowadzić jej usunięcie. Więcej na ten temat: https://usuwanie-blizn.com/usuwanie-blizn-po-cesarce.

Jak rehabilitować bliznę?

Istnieje wiele sposobów na rehabilitację blizny. Najczęściej stosowanym jest jej delikatne uciskanie i masowanie w sposób, który powinien zostać zaprezentowany przez specjalistę. Do rehabilitacji blizny wykorzystuje się również rollery z wypustkami, rękawice do szczotkowania na sucho oraz szczotki. W profesjonalnych gabinetach kosmetologii estetycznej, a także klinikach fizjoterapeutycznych można poddać się profesjonalnym zabiegom rehabilitacji z wykorzystaniem próżni czy zimna (krioterapia). Wczesne włączenie pracy z blizną przekłada się na komfort pacjenta/pacjentki i zdecydowanie wpływa na widoczność blizny, gdy ta osiągnie swoją dojrzałość. To z kolei powoduje, że w przypadku potrzeby jej usunięcia, wystarczy zaledwie parę sesji wybranej metody, aby uzyskać oczekiwany efekt. Więcej na temat profesjonalnego usuwania blizn dowiesz się ze strony: https://usuwanie-blizn.com.

[Głosów: 0 Średnia: 0]
Poprzedni artykułJak wyczyścić srebrne kolczyki?
Następny artykułAnaliza umów deweloperskich – Warszawa ma kancelarię ds. nieruchomości

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj