Dzisiejsza technologia pozwala nam na zaoszczędzenie dużej ilości czasu. Na takie zaoszczędzenie cennych minut pozwala nam także wykonanie makijażu permanentnego. Makijaż permanentny to nie tylko oszczędność czasu podczas porannej pielęgnacji, ale także komfort i wygoda, pozwalająca na zachowanie idealnych brwi, kresek na powiekach czy konturów ust. Jednak jak wygląda makijaż permanentny brwi, ust i oczu/powiek? Jak przebiega i jak się do niego przygotować? W poniższym artykule odpowiem na wszystkie te pytania, a także opiszę, jakie są przeciwskazania do zrobienia makijażu trwałego i jak o niego dbać.

Makijaż permanentny – co to jest?

Makijaż permanentny przez wielu nazywany jest także makijażem trwałym lub stałym. Na czym jednak polega makijaż permanentny? Makeup stały jest trwałym zabiegiem kosmetycznym, polegającym na umieszczeniu pod naskórkiem pigmentu za pomocą igły. Zabieg ten możemy przyrównać do tymczasowego tatuażu.

Warto wiedzieć, że po zabiegu, w miejscu wprowadzania pigmentu pojawiają się ochronne strupki, które są naturalnym odruchem organizmu na uszkodzenia naskórka. Po niedługim czasie strupki samoistnie się złuszczą i zakończy się tak zwany proces gojenia. Następuje wtem regeneracja naskórka, która w zależności od predyspozycji klientki (wiek, rodzaj cery, pielęgnacja, leki itp.), trwająca 28-50 dni. W tym samym czasie następuje utrwalenie makijażu permanentnego, poprzez co ewentualne zabiegi korygujące można wykonać dopiero po 1-1,5 miesiąca.

Jak długo utrzymuje się makijaż permanentny?

Odpowiedź jest prosta- w zależności od indywidualnych czynników, makijaż permanentny utrzymuje się średnio od roku do nawet trzech lat. Po tym czasie możemy makijaż stały odświeżyć.

Na jakich częściach twarzy możemy wykonać makijaż permanentny?

Za pomocą tej metody, możemy pozwolić sobie na makijaż permanentny brwi, powiek, czy ust. Makijaż permanentny ust może skutecznie poprawić ich rozmiar, skorygować kontur i go podkreślić. Makijaż permanentny oczu, czyli tak zwana kreska, skutecznie podkreśli oczy, optycznie powiększy oko i zagęści rzęsy. Z kolei makijaż permanentny brwi pozwoli na poprawę ich linii, zagęszczenie, wypełnienie a także odbudowę, jeśli istnieje taka konieczność.

Brwi permanentne – co warto wiedzieć przed zabiegiem i jak je pielęgnować po zabiegu?

Brwi permanentne – co warto wiedzieć przed zabiegiem i jak je pielęgnować po zabiegu?

Wbrew pozorom makijaż permanentny brwi jest bardzo popularny wśród kobiet. Przed wykonaniem brwi permanentnych warto zapoznać się z kilkoma wskazówkami, które pozwolą odpowiednio przygotować Ci się do zabiegu.

Przygotowanie brwi do makijażu permanentnego

Jeśli decydujemy się na zrobienie brwi permanentnych, w pierwszej kolejności powinnyśmy zaprzestać ich depilacji co najmniej na miesiąc przed wykonaniem makijażu. Takie działanie pozwoli na dobranie odpowiedniego kształtu brwi. Dodatkowo powinnyśmy odpowiednio przygotować skórę do przyjęcia pigmentu. W przypadku skóry tłustej, zalecane jest jej dokładne oczyszczenie. Jeśli borykamy się z suchą skórą, powinnyśmy odpowiednio ją nawilżyć, a jeśli skóra wokół brwi jest zgrubiała, powinnyśmy zastosować delikatny peeling. Taka pielęgnacja pozwoli na lepsze wchłonięcie się pigmentu, poprzez co makijaż permanentny zachowa swój kolor na dłużej.

Pielęgnacja brwi po wykonaniu pigmentacji

Po zabiegu z pewnością dostaniemy odpowiednie wskazówki od linergistki na temat tego, jak zadbać o brwi po makijażu permanentnym. Warto jednak wiedzieć, że zaraz po zabiegu:

  • brwi nie można myć mydłem i kosmetykami zawierającymi alkohol,
  • nie wolno zrywać strupków, trzeć, drapać i moczyć miejsca, w którym zastosowano pigmentację,
  • w miejscu podrażnienia nie wolno nakładać makijażu,
  • powinno się unikać zarówno upału, jak i zimna,
  • wyjścia na basen, solarium i saunę są zabronione na co najmniej 2 tygodnie.

Dodatkowo po zaaplikowaniu pigmentu i całkowitym zagojeniu się naskórka, powinnyśmy unikać peelingów w miejscu pigmentacji i dobrze zabezpieczać makijaż trwały przed nadmiernym opaleniem.

Pielęgnacja brwi po wykonaniu pigmentacji

Makijaż permanentny ust – co warto wiedzieć przed zabiegiem i jak je pielęgnować po zabiegu?

Podobnie jak w przypadku makijażu permanentnego brwi, tak i w przypadku trwałego makijażu ust, powinnyśmy zastosować się do kilku bardzo ważnych wskazówek. Jeśli decydujemy się na makijaż permanentny ust, podstawą jest zadbanie o ich odpowiednie nawilżenie, a w przypadku ust spierzchniętych  nawet i o delikatny peeling na kilka dni przed zabiegiem.

Warto także zważyć na fakt, że nie zostaniemy dopuszczone do zabiegu, jeśli jesteśmy posiadaczkami aktywnej opryszczki- zabieg będzie możliwy dopiero po około 2 tygodniach od całkowitego wyleczenia opryszczki. Dodatkowo przed wykonaniem makijażu trwałego ust, należy poinformować linergistkę o wszystkich ewentualnych wypełnieniach i ostrzykiwaniach ust.

Dbanie o usta po pigmentacji jest identyczne, jak w przypadku brwi permanentnych.

Makijaż permanentny powiek, czyli kreska – co warto wiedzieć przed zabiegiem i jak pielęgnować powieki po zabiegu?

Tak samo, jak w przypadku brwi i ust, tak i w przypadku powiek należy odpowiednio zadbać o skórę. W przypadku powiek zaleca się usunięcie przedłużanych rzęs, a także odstawić wszystkie odżywki do rzęs na około 2 miesiące przed planowanym zabiegiem. Dodatkowo w przypadku permanentnej kreski, powinnyśmy wzmocnić naczynka krwionośne powiek, het wcześniej stosując odpowiednie środki, zawierające witaminę C.

Po zabiegu powiek nie powinno się smarować i nawilżać przez około tydzień. Przez jakiś czas od zabiegu nie można nakładać makijażu/cieni do powiek i tuszować rzęs. Dalszy sposób postępowania jest identyczny, jak w przypadku permanentnych brwi i ust.

Czy makijaż permanentny boli?

Bardzo duża część kobiet zadaje pytanie, czy makijaż permanentny boli. Owszem, zabieg dla niektórych osób może być bolesny, gdyż polega na zaaplikowaniu pigmentu pod skórę za pomocą igły, a jak wiadomo- każdy z nas ma inny próg odczuwania bólu. Igła zostaje wprawiona w szybkie wibracje, podczas których naskórek zostaje naruszony i wprowadzany jest pigment. Wiele osób w tym momencie odczuwa jedynie lekki dyskomfort i nie nazywa tego bólem. Dodatkowo podczas zabiegu aplikowane jest miejscowe znieczulenie, w postaci kremu bądź maści, więc można śmiało stwierdzić, że ból będzie mniejszy niż przy wyrywaniu brwi. 😉

Jak długo trwa wykonanie makijażu permanentnego i jak przebiega?

Jak długo trwa wykonanie makijażu permanentnego i jak przebiega?

W zależności od doświadczenia linergistki, zabieg makijażu permanentnego trwa około 1-2 godzin, włącznie z konsultacją i w zależności od skomplikowania rysunku.

W pierwszym etapie odbywa się konsultacja i stworzenie rysunku, którego zadaniem jest zwizualizowanie końcowego efektu.  W drugim etapie linergistka przystępuje do zastosowania znieczulenia miejscowego i wprowadza pigment pod skórę. W ostatnim etapie trwa proces gojenia, a po całkowitym (samoistnym!) odpadnięciu strupków odbywa się kolejna konsultacja i korekta makijażu permanentnego.

Makijaż permanentny – cena

W zależności od miejsca zamieszkania/miasta, doświadczenia linergistki i samego salonu, ceny makijażu permanentnego będą różne. Wiadomo, że im większe miasto, tym cena może być wyższa, niż w mniejszym mieście. Cena, jaką przyjdzie nam zapłacić za makijaż permanentny, będzie się różnić w zależności od wielkości i obszaru twarzy, na którym zabieg ma się odbyć- cena brwi permanentnych będzie inna niż ust i powiek. Przykładowo koszt wykonania brwi permanentnych to przeciętnie 500-800 złotych, a powiek około 300-400 złotych. Warto więc zapoznać się z kilkoma ofertami salonów, które oferują makijaż permanentny w naszej okolicy i zdecydować się na najbardziej odpowiadającą nam opcję. Wato więc wspomóc się opiniami innych klientek na temat makijażu permanentnego, wykonanego w danym salonie.

[Głosów: 3 Średnia: 5]
Poprzedni artykułManicure hybrydowy – jak zrobić hybrydę w domu? Poradnik krok po kroku!
Następny artykułJak zdjąć hybrydę w domu? Zdejmowanie hybrydy – poradnik krok po kroku

1 KOMENTARZ

  1. Dobrze wykonany makijaż permanentny podkreśli nasze naturalne piękno i pozwoli zaoszczędzić czas spędzony przed lustrem każdego dnia 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj