Trudne doświadczenia życiowe, z którymi się zmagamy mogą poważnie wpływać na nasze zdrowie i kondycję psychiczną.

Gdy czujemy, że przestajemy radzić sobie z problemami warto poszukać profesjonalnej pomocy psychologa. Skorzystać możemy z niej nie tylko stacjonarnie, ale również za pośrednictwem internetu. Psychoterapia online, bo o niej mowa, to coraz popularniejsze rozwiązanie, które ma wiele zalet.

Kiedy warto skorzystać z pomocy psychoterapeuty?

Istnieje wiele sytuacji, w których pomoc psychoterapeuty jest nie do przecenienia. Wśród najczęściej występujących problemów, w przypadku których terapia może okazać się pomocna wymienić możemy – traumatyczne doświadczenia życiowe, trudne wspomnienia z dzieciństwa, nałogi, problemy w związku lub te związane z wychowaniem dzieci. Terapeuta może pomóc nam radzić sobie z obniżonym nastrojem, bezsennością czy nerwicą. Co ważne, jego pomoc nie opiera się na przepisywaniu leków psychotropowych a na umiejętnej analizie sytuacji i problemów, które mamy.

Czego potrzebuję by skorzystać z psychoterapii online?

Psychoterapia online dostępna jest dla każdego. Jedyne czego potrzebujesz by odbyć rozmowę z psychologiem to komputer, dostęp do internetu oraz słuchawki z mikrofonem. Rozmowę możesz odbyć z dowolnego miejsca, niemniej jednak specjaliści zgodnie twierdzą, że pacjenci potrzebujący terapii najlepiej czują się w zaciszu własnego mieszkania.

Dla kogo rozmowa online będzie dobrym wyborem?

Psychoterapia online dostępna jest dla każdego. Jest jednak szczególnie dobrym wyborem w sytuacji, w której nie możemy skorzystać z pomocy stacjonarnej z powodu odległości do poradni, braku możliwości dojazdu, choroby czy nadmiaru obowiązków. Bardzo często korzystają z niej również osoby, które zamieszkują poza granicami kraju a chcą skorzystać z pomocy w języku polskim. Psychoterapeuta online może pomóc ci również jeśli krępujesz się wizyty u psychologa lub chcesz zachować dyskrecję.

Jak przebiega psychoterapia online?

Spotkanie z psychoterapeutą online nie różni się wiele od terapii prowadzonej w tradycyjny, stacjonarny sposób. Osoba, która potrzebuje takiej pomocy powinna odwiedzić stronę poradni, które dają taką możliwość, wybrać terapeutę, który specjalizuje się w dziedzinie która dotyczy jej problemu oraz umówić się na spotkanie w dogodnym dla siebie terminie. Następnie otrzyma dane do logowania. W wybranym przez pacjenta czasie terapeuta oczekuje na połączenie. Następnie odbywa się sesję terapeutyczną, która trwa najczęściej ok 50 minut. Jeśli problem dotyczy par lub rodzin warto zarezerwować podwójny termin. Psychoterapię online można kontynuować podczas kolejnych rozmów. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie http://cplwowska.pl/psychoterapia-online/.

Jak widzisz, nowoczesne technologie mogą pomóc nam w dbaniu o swoje zdrowie psychiczne oraz kondycję emocjonalną. Spotkania z psychoterapeutą stają się dzięki temu bardziej dostępne. Warto to wykorzystać by skutecznie poradzić sobie z trudnymi doświadczeniami i problemami, z którymi zmagamy się w życiu.

[Głosów: 0 Średnia: 0]
Poprzedni artykułPielęgnacja skóry suchej – wszystko, co musisz wiedzieć!
Następny artykułGdzie kupić piżamy, by nie rozczarować się jakością?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj