Zabawy na świeżym powietrzu, nowe przyjaźnie, ciekawe doświadczenia oraz zwiedzanie nowych miejsc, to tylko część korzyści płynących z pobytu dziecka na obozie letnim. Niewątpliwie największą zaletą takich wyjazdów jest nauka samodzielności, odpowiedzialności i nawiązywania relacji społecznych. Aby jednak zapewnić spokój sobie i dziecku, warto zorientować się w ofertach obozów młodzieżowych i wybrać ten najbardziej dostosowany do potrzeb najmłodszych!

Kolonie letnie dla dzieci ViaCamp

ViaCamp to firma organizująca kolonie letnie dla dzieci oraz młodzieży. Zależnie od preferencji, można wybrać dwa kierunki wakacyjne tj. Kaszuby oraz Mazury. Najważniejszymi przesłankami organizowanych przez nas wakacji jest pełen profesjonalizm, bezpieczeństwo i dobra zabawa. Zatrudniamy wyłącznie dobrze wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę, dzięki czemu setki rodziców zaufało właśnie nam!

Oferujemy całodobową opiekę nie tylko profesjonalnej kadry, ale także pasjonatów swoich dziedzin. Dzięki temu dziecko w czasie wakacji może uczestniczyć w zajęciach z zakresu tańca, fotografii, filmu, jeździectwa czy też warsztatów plastycznych. Opcji jest naprawdę wiele! W ofercie sezonu letniego 2022 przygotowaliśmy wachlarz obozów tematycznych, dostosowanych do potrzeb zarówno dzieci, jak i młodzieży. W bieżącym roku możesz więc wybierać w takich obozach, jak:

  • obóz paintballowy,
  • obóz gokartowy,
  • obóz sporów wodnych,
  • obóz gitarowy,
  • obóz językowy z językiem angielskim,
  • obóz taneczny,
  • obóz dla miłośników zwierząt i wiele innych.

obóz taneczny

obóz przygodowy

Nie musisz się martwić, że zła pogoda pokrzyżuje Twojemu dziecku wszystkie plany i spędzi ono całe lato zamknięte w czterech ścianach. Niezależnie od aury, Twoja pociecha wróci z bagażem nowych doświadczeń, pasji i umiejętności, które z pewnością zaowocują w przyszłości! ViaCamp jest jednym z liderów organizacji obozów tematycznych w Polsce! W końcu obóz quadowy czy gokartowy, to niepowtarzalna okazja do nauki jazdy czterokołowcami.

Kolonie paintballowe to fantastyczna możliwość do poćwiczenia współpracy i strategii w czasie niezapomnianych rozgrywek na polu! W ofercie znajdzie się także coś dla fanów sportu i ruchu na świeżym powietrzu, którzy chcieliby nauczyć się różnych stylów tańca, kajakarstwa, wioślarstwa, czy gry w waterball. Jeżeli jednak wciąż się wahasz, sprawdź jakie korzyści płyną z wysłania dziecka na kolonie letnie i odwiedź naszą stronę internetową: https://viacamp.pl/obozy/obozy-letnie.

obóz letni dla młodzieży

Dlaczego warto wysłać dziecko na obóz letni?

Tematyczne obozy młodzieżowe to bez wątpienia doskonała okazja do nauki nowych umiejętności, które w przyszłości mogą zmienić się w prawdziwą pasję! Podczas wakacji dzieci uczestniczą w fascynujących zajęciach, nie ma więc znaczenia czy to obóz sportowy, językowy, czy jeździecki, z całą pewnością Twoja pociecha zdobędzie nowe umiejętności i sprawdzi się w nieco innej dziedzinie. Ponadto dziecko pozbawione nieco nadopiekuńczego spojrzenia rodziców będzie miało okazję nauczyć się dojrzałości i samodzielności. Pod czujnym okiem wychowawców, najmłodsi szybko odkryją, że w niektórych sytuacjach doskonale dają sobie radę sami, a zabawa z rówieśnikami wymaga nieco cierpliwości i umiejętności zawierania kompromisów. Takie wakacje w pewien sposób zmuszają dziecko do włączenie się w nową społeczność złożoną z wychowawców, kolegów, czy instruktorów.

Nowe środowisko i wyzwania stanowią więc doskonałą okazję do nauki wspólnego rozwiązywania problemów oraz współdziałania. Obozy młodzieżowe szybko uświadomią najmłodszych, że właśnie w pracy grupowej tkwi największa siła i potencjał! Równie ważną kwestią jest możliwość pozyskania na obozach młodzieżowych nowych znajomości. Kolonijna znajomość nierzadko może okazać się szansą na przyjaźń na całe życie lub też pouczającą relację. Niezależnie od perspektywy, to doskonała okazja dla nieco bardziej nieśmiałych dzieci na otworzenie się oraz nabranie odwagi i pewności siebie!

obóz wypoczynkowy

O czym trzeba pamiętać przed wysłaniem dziecka na obozy letnie?

Pierwsza decyzja o wysłaniu swojej pociechy na obozy młodzieżowe z pewnością jest niezwykle stresująca. Z jednej strony chcemy podarować dziecku niezapomniane wakacje, z drugiej martwimy się, czy aby na pewno dziecko będzie miało zapewnioną najlepszą opiekę i pełne bezpieczeństwo. Przed wyjazdem warto więc zorientować się, czy wybrane przez nas kolonie letnie dla dzieci, na pewno są profesjonalne i rzetelne. W tym celu skrupulatnie sprawdź organizatora wypoczynku. Postaraj się dotrzeć do rodziców, którzy mają pewne doświadczenia z tą firmą. Bazuj na firmach, które mają wyłącznie pozytywne opinie, jak np. ViaCamp. Możesz także sprawdzić w Internecie, czy organizator obozów letnich posiada wszystkie wymagane dokumenty, tj. zgłoszenie do Kuratorium Oświaty.

Kiedy już zdecydujesz się na bezpieczną oraz wiarygodną firmę organizującą wakacje, postaraj się przygotować dziecko do nowego doświadczenia. Przedstaw mu wyjazd jako nową, ciekawą przygodę! Pokaż program kolonii oraz opowiedz trochę o zajęciach, w których będzie uczestniczył. Najlepiej daj dziecku samemu zdecydować, na jaki obóz ma ochotę się wybrać. Poinformuj dziecko jak się zachowywać, by wakacje przebiegły pozytywnie i przede wszystkim w bezpiecznej atmosferze!

[Głosów: 3 Średnia: 5]
Poprzedni artykułRodzaje badań ginekologicznych
Następny artykułJak feromony Désir Éternel Femme działają na mężczyzn?

1 KOMENTARZ

  1. Witam,właśnie zabraliśmy córkę z obozu w miejscowości Ryn, uchodźcy z Afryki żyją w lepszych warunkach niż dzieci na tym obozie. To co tam zobaczyłem cofnęło mnie o 30 lat. Dla zainteresowanych proszę sprawdzić ośrodek wypoczynkowo żeglarski Ryn .Tam była moja Córi z psem Hugo. Nic mojej córce nie przekazano a wręcz to ona pokazywała czego psa można nauczyć. Porażka w 100% Syf Syf Syf

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj