Przez lata utrwalone zmiany, takie jak zmarszczki czy przebarwienia były w zasadzie niemożliwe do usunięcia bądź zredukowania. Na szczęście zmienił to rozwój laseroterapii. Kliniki medycyny estetycznej i gabinety kosmetyczne oferują niezwykle różnorodny wachlarz zabiegów laserowych na twarz i ciało. Zabiegi usuwania przebarwień i redukcji zmarszczek wykazują duża skuteczność – oczywiście, jeśli są indywidualnie dobrane i wykonywane w profesjonalny sposób.

Laserowe usuwanie przebarwień i zmarszczek

Leczenie hiperpigmentacji powinno być dobrane do źródła powstawania przebarwień, ich rozmiaru, umiejscowienia, a nawet chorób współistniejących. Stosunkowo najłatwiejsze do usunięcia są przebarwienia naskórkowe. Jednak obecnie nowoczesne urządzania laserowe pozwalają na zminimalizowanie albo całkowitą redukcję zmian pigmentacyjnych o różnym nasileniu i głębokości. Podobnie jest ze zmarszczkami. Rodzaj zabiegu laserowego oraz ich częstotliwość powinny być dobrane do głębokości zmian, typu skóry, jej wieku i kondycji. Obecnie możliwe jest usuwanie nawet głębokich zmarszczek, zlokalizowanych we wrażliwych strefach, np. wokół oczu. Możliwe jest laserowe usunięcie zmarszczek pod oczami, zmarszczek mimicznych, bruzd nosowo-wargowych, tzw. lwiej zmarszczki i wielu innych śladów starzenia się skóry.

Laser Alma Harmony – usuwanie przebarwień i odmładzanie

Jednym z najbardziej polecanych urządzeń wykorzystywanych do laserowego usuwania zmarszczek oraz redukcji przebarwień jest laser Alma Harmony, dostępny m.in. w klinice Beauty Address w Warszawie. Do terapii przebarwień i zmarszczek używane są dwie głowice (dobierane w zależności od potrzeb pacjenta):

  • Dye-VL – emituje wąskopasmowe, pulsacyjne wiązki światła. Ich rolą jest wywołanie efektu termicznego i kontrolowane uszkodzenie komórek, w których w nieprawidłowy sposób nagromadziła się melanina bądź hemoglobina. Laser działa selektywnie, nie wpływając w żaden sposób na zdrowe komórki. Pierwsze efekty redukcji przebarwień są widoczne już po pierwszym zabiegu.
  • i-Pixel – jest to laser ablacyjny, który emituje wiązki światła penetrujące skórę w kontrolowany sposób. Powstałe mikrourazy umożliwiają odbudowę kolagenu i resurfacing skóry. Efektem jest spłycenie zmarszczek, wygładzenie skóry, a także redukcja blizn.

Laser Alma Harmony jest jednym z najbardziej bezpiecznych i efektywnych urządzeń do zabiegów na twarz i ciało. Pozwala on na osiągnięcie satysfakcjonujących rezultatów szybko i bez okresu rekonwalescencji.

[Głosów: 0 Średnia: 0]
Poprzedni artykułJak pozbyć się moli?
Następny artykułDlaczego warto stosować krem tonizujący?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj