W ostatnich latach bardzo modny jest minimalizm, czyli im mniej, tym lepiej. Moda ta dotyczy również ilości posiadanych ubrań. Ile z nas, kobiet, posiada ubrania, które nie zostały nigdy założone? Albo takie, które czekają na lepsze czasy, gdy schudniemy i będziemy w stanie założyć o dwa numery za małą spódniczkę?

W naszych szafach wiszą ubrania, które dostałyśmy w prezencie, ale nieszczególnie przypadły nam do gustu. Są tam również ciuszki, które przywołują miłe wspomnienia, np. pierwszą randkę czy zdany egzamin. Ile z nich tak naprawdę jest nam niepotrzebnych? Większość jest w bardzo dobrym stanie, więc szkoda jest je wyrzucić. I tak zalegają w domach, powodują, że szafy pękają w szwach, a my ciągle narzekamy na brak miejsca. A gdyby tak spróbować pozbyć się ciuchów, a jeszcze przy okazji trochę na tym zarobić? Możemy oddać je rodzinie lub koleżankom, ale są też inne rozwiązania. Jakie mamy możliwości?

Kontenery PCK, placówki pomagające potrzebującym

Pierwsza opcja jest dobra, ale nie pozwala na zdobycie pieniędzy. Czasami warto jednak z niej skorzystać i pomóc osobom poszkodowanym przez los. Kontenery znajdują się na każdym osiedlu, wystarczy wrzucić do nich odzież, a także niepotrzebne zabawki, buty, pościel czy ręczniki. Warto zadbać, aby odzież była w dobrym stanie, czysta i zapakowana w worki czy reklamówki. Innym rozwiązaniem jest oddanie ubrań instytucjom, które pomagają najbiedniejszym. Można skontaktować się np. z Domem Samotnej Matki, Domem Dziecka i spytać, czy nie potrzebują tego, co mamy do oddania. Większość placówek będzie wdzięczna, a my zrobimy dobry uczynek.

Komisy z ubraniami

To rozwiązanie, które lata temu cieszyło się dużą popularnością, dziś coraz mniej osób z niego korzysta. Ale może akurat w naszym mieście jest dobrze prosperujący komis, który przyjmuje odzież i inne drobiazgi. Rozwiązanie ma jednak spory minus. Pieniądze za dostarczoną odzież otrzymujemy dopiero w momencie, gdy ktoś ją kupi. Czasami jest to tydzień, ale czasami można czekać nawet rok, aż znajdzie się kupiec. Warto też pamiętać, że komis pobiera prowizje za sprzedaż.

Ogłoszenia w Internecie

Internet daje ogromne możliwości w każdej dziedzinie życia. Warto również z niego skorzystać, gdy chcemy pozbyć się niepotrzebnych rzeczy. Idealną opcją jest skorzystanie z serwisu ogłoszeniowego, np. takiego jak Pokato.pl, gdzie można znaleźć fajne ciuszki damskie. Serwis oferuje bezpłatne wystawienie ogłoszeń, a do tego nie pobiera prowizji. Na Pokato.pl można sprzedawać rzeczy nowe i używane, wystawiać ubrania na wymianę, a także oddawać zupełnie za darmo.

Jak zwiększyć zainteresowanie swoją ofertą?

Jeżeli zdecydowaliśmy się na skorzystanie z serwisu ogłoszeniowego, warto poświęcić parę chwil i stworzyć przyciągające uwagę odbiorcy, ogłoszenie. Bardzo ważne są dobrej jakości zdjęcia, które powinny być zrobione przy świetle dziennym, powinny przedstawiać ubranie wyprasowane, czyste, ułożone na neutralnym tle. Należy podać jak najwięcej cech oferowanego produktu, m.in.:

  • producenta,
  • rozmiar z metki,
  • dokładne wymiary,
  • skład,
  • kolor,
  • występujące ewentualnie wady,
  • cenę i koszty wysyłki.

Dzięki temu ewentualny kupiec będzie w stanie sprawdzić, czy ubranie będzie pasować. Warto zaproponować atrakcyjną cenę, która na pewno zwiększy zainteresowanie ofertą.

Jak widać, sposobów na pozbycie się niepotrzebnych ciuchów jest mnóstwo. Warto z nich korzystać i regularnie robić porządek w swoich szafach. Dzięki temu zdobędziemy większą przestrzeń, a ubrania uzyskają nowe życie. Wprowadzając minimalizm w swojej szafie, wprowadzimy więcej ładu i harmonii, również w całym życiu.

[Głosów: 0 Średnia: 0]
Poprzedni artykułZwiązek w czasie kwarantanny – jak w tym czasie wzmocnić relację?
Następny artykułNie mogę zajść w ciążę – jakie przyczyny?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj