Zdrowie i piękno pod kontrolą VITAROSE witaminy i minerały dla kobiet

Zastanawiasz się nad otworzeniem biura rachunkowego? Sprawdź, co warto zrobić krok po kroku.

Skończyłaś studia z rachunkowości, bankowości, czy finansów? Jedną ze ścieżek kariery jest założenie i prowadzenie własnego biura rachunkowego. Jak założyć biuro rachunkowe? Jakie PKD wybrać?

Działalność biura rachunkowego zakłada świadczenie takich usług jak: prowadzenie sprawozdań finansowych, gromadzenie i przechowywanie dowodów księgowych oraz pozostałej dokumentacji, czy prowadzenie ksiąg rachunkowych.

Założenie biura rachunkowego

Biuro rachunkowe można prowadzić w każdej formie działalności, jak: jednoosobowa działalność gospodarcza, spółka cywilna, czy spółka z ograniczoną odpowiedzialnością – prócz spółki partnerskiej. Częstym wyborem osób zakładających biuro rachunkowe jest rejestracja firmy w KRS i założenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

PKD dla biura rachunkowego

Rejestrując biuro rachunkowe należy wskazać także odpowiedni kod PKD. Dla tej formy działalności będzie to 69.20.Z, czyli działalność rachunkowo-księgowa, doradztwo podatkowe. Kod ten nie obejmuje: przetwarzania danych, konsultacji w zakresie zarządzania, czy ściągania należności płatniczych.

Pyszne dietetyczne Kremy NUTLOVE BEZ cukru i oleju palmowego

Zwolnienie z VAT i opodatkowanie

Prowadząc biuro rachunkowe nie ma możliwości zwolnienia z VAT z powodu nieprzekroczenia 200 tys zł obrotu. W przypadku usług księgowych istnieje możliwość zwolnienia z VAT z powodu wysokości obrotów.

Biuro rachunkowe może być opodatkowane na zasadach ogólnych, bądź podatkiem liniowym.

Prowadzenie biura rachunkowego

W prowadzeniu biura rachunkowego niezbędny jest program do księgowości. Warto by był on na tyle nowoczesny, by ułatwić klientom wgląd do danych swojej firmy. Co więcej, powinien on być dostępny w chmurze, posiadać moduł CRM, a także spełniać kryteria bezpieczeństwa. Ułatwi on prace oraz będzie dodatkową zachętą do korzystania z usług firmy.

Wyposażenie biura rachunkowego

Przy prowadzeniu biura rachunkowego istotny jest także lokal, jak i jego wyposażenie. Nie powinno w nim zabraknąć sprzętu komputerowego, biurowego, a także niezbędnych akcesoriów takich jak: segregatory, zszywacze, czy zapas papieru. To niezbędniki dla usług księgowych, czy biura rachunkowego, które ułatwiają prowadzenie biznesu.

Prowadzenie biura rachunkowego to świetny pomysł na własny dochodowy biznes. Warto dowiedzieć się o wszystkich formalnościach, jakie należy spełnić, jak i wymaganym wyposażeniu, by zacząć działać!

[Głosów: 0 Średnia: 0]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here