Robimy wiele czynności z zamiarem poprawienia swojego wyglądu – biegamy, chodzimy na siłownię, przechodzimy na dietę, kupujemy nowe stroje do szafy czy kolejne kosmetyki, które mają na celu zlikwidowanie niedoskonałości na twarzy. Przez jakiś czas takie działania przynoszą efekty. Czujemy się lepiej i piękniej, co ma wpływ na nasze samopoczucie. Jednak… Na jak długo to starcza?

Po pewnym czasie znowu dostrzegamy niedoskonałości – to kolejna zmarszczka na twarzy, nowy siwy włos czy dodatkowe kilogramy. I znów powtarzamy wcześniejsze czynności.

Co, jeśli Wam powiem, że istnieje także inny sposób na zadbanie o siebie?

Dbanie o siebie w kwestii fizycznej jest ważnym czynnikiem mającym wpływ na nasze życie i nie powinno się z tego rezygnować. Należy jednak pamiętać, że człowiek ma nie tylko ciało, ale również posiada myśli i uczucia, które są istotnym czynnikiem naszego samopoczucia. Dlatego też powinno się zwrócić na nie szczególną uwagę. Umysł jest skomplikowanym miejscem o niewyobrażalnej mocy. Teraz jest właśnie ten czas, aby o niego zadbać. Poniżej znajdziesz parę przykładów, które sprawią, że dbanie o siebie nabierze nowego wymiaru, nie tylko w kwestii pielęgnacji oraz poprawiania swojego wyglądu. Nawet małe zmiany w naszym myśleniu czy zachowaniu mają ogromny wpływ na nasze postrzeganie świata.

Pierwszy krok – pokochaj siebie. Niby proste, ale tak ciężko to przychodzi. Pamiętaj, nikt nie jest doskonały, nawet Pan Dyrektor z działu HR, który zawsze ma idealnie skrojony garnitur i nigdy się nie jąka. Niedoskonałości w nas sprawiają, że jesteśmy tak wyjątkowi dla innych. Również Ty. Zakrzywiony nos czy zbyt duży pieprzyk na ramieniu nie oznaczają, że jesteś osobą gorszą od innych. To właśnie Ty i kiedy to zrozumiesz, pokochanie siebie przyjdzie z łatwością. Dzięki temu zmieni się Twoje postrzeganie siebie i swoich potrzeb, które zapewniają lepszy stan ducha.

Ważnym krokiem w dbaniu o siebie jest prawidłowe odżywanie, przy czym nie musi to być dieta niskokaloryczna. Jakość, jak i ilość jedzenia, które zapewniamy swojemu organizmowi, ma duży wpływ na nasze samopoczucie. Posiłki powinno się spożywać najlepiej co trzy godziny i w mniejszych ilościach. Co więcej, najlepsze dania to te, które przyrządzamy sami, gdyż wiemy co w nich jest. Niesie to również wiele korzyści dla naszego zdrowia, jak i portfela. A kto wie, może przy okazji zgubimy parę kilo?

Ogromny wpływ na nasze życie ma technologia, która często bywa uzależniająca. Zrób sobie przysługę, odłącz się od świata i skup się na sobie, choćby przez 15 minut w ciągu dnia. Jeśli na początek to zbyt dużo, skróć ten czas do kilku minut i z każdym dniem go zwiększaj. Zostaw telefon, tablet, telewizor czy nawet książkę – na wszystko przyjdzie czas. Poświęć te kilka chwil na wejrzenie w swój umysł i swoje myśli. Pomyśl przez chwilę o sobie, nie zakłócając tego obowiązkami lub technologią. Świetnym momentem na takie rozmyślania jest kąpiel, ale to tylko taka mała sugestia.

Zastanów się, ile czasu poświęcasz na sen, który jest podstawową czynnością w ciągu doby. Podczas snu regenerujemy swój organizm, czyli odpoczywamy zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Dzięki temu przygotowujemy się na nadchodzący dzień. Zadbaj o odpowiednią ilość snu, a gdy obudzisz się z przyjemnością zaczynając kolejny dzień, zrozumiesz dlaczego jest tak ważny. Znaczący wpływ na nasze samopoczucie ma również drzemka w ciągu dnia, która pozwala na 20 minutowe wyłączenie się z myślenia i szybkie zregenerowanie. Odświeża umysł i daje możliwość sprawniejszego funkcjonowania.

Czy znasz zbawienną moc muzyki i śpiewu po wyjątkowo stresującym dniu? Wracasz do domu po pracy, gdzie szef nie był dzisiaj w najlepszym nastroju przez co i Ty nie masz w sobie ani grama emocjonalnej równowagi. Chcesz oderwać myśli? Zrób głośniej radio i zacznij śpiewać! Zrób sobie mały koncert i baw się. Po jakimś czasie zapomnisz o złym dniu i będziesz się cieszyć z nadchodzącego wieczoru z bliskimi.

Dawanie prezentów innym jest rutyną podczas nadchodzących urodzin, imienin czy świąt. Zwyczaj, który każdego satysfakcjonuje, gdy nadchodzi jego wyjątkowy dzień. Choć nie musi to być tylko wtedy. Zrób prezent sobie, bo… Należy Ci się. Nie musi to być nic wielkiego, wystarczy garść cukierków lub wizyta u kosmetyczki. Aczkolwiek, może to być droższy prezent, jak nowe buty czy wyczekiwana gra. Spraw sobie tą przyjemność i korzystaj z dóbr, jakie daje świat.

Spędzaj czas z bliskimi – to oni są Twoją podporą i wsparciem. Dzięki nim się uśmiechasz, mimo że czasami Cię złoszczą. Nie zamykaj się na ich pomoc i miłość, tylko dziel się z nimi swoimi troskami. Pamiętaj o tym, że zawsze możesz na nich liczyć.

Jeśli jednak ciężko jest Ci się otworzyć przed bliskimi ze swoimi problemami, może warto sięgnąć po profesjonalną pomoc? Psychoterapeuci są w tej dziedzinie bardzo pomocni. Naprowadzą Cię na dobrą drogę oraz zrobią wszystko co w ich mocy, żeby Ci pomóc. Pamiętaj, że zależy im na Twoim swobodnym akceptowaniu siebie oraz niezamykaniu się na swoje pragnienia. Dobrych terapeutów możesz znaleźć między innymi na trzymsie.pl.

Życie w ciągłym biegu i niepatrzenie na swoje potrzeby bywa demotywujące, więc dlaczego to robimy? Na świecie istnieje coś więcej niż piękny wygląd oraz pieniądze, dzięki którym możemy pochwalić się nowo kupionymi rzeczami przed znajomymi. W pogoni za dobrami materialnymi, tracimy z oczu to co jest najważniejsze – nas samych. Bądź egoistyczny w kwestii siebie, czyli swojego umysłu i zadbaj o jego sprawność oraz spokój. Dobre samopoczucie przyniesie większy zysk niż zarobione pieniądze, więc nie czekaj. Zrób pierwszy – nawet mały – krok, zajmij się sobą i przywitaj lepsze jutro.

[Głosów: 0 Średnia: 0]
Poprzedni artykułCzy kominek elektryczny pobiera dużo prądu?
Następny artykułKogo bada się wariografem i czy wykrywacze kłamstw naprawdę działają?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj